Výhody MSM pro poškozenou pleť

Krása a zdraví

Při nákupu produktů zdravé péče o pleť platí obecné pravidlo, že se obvykle vyhýbejte složkám s názvy, které ani nedokážete vyslovit. Z tohoto pravidla však někdy existují výjimky. Jedním z nich je methylsulfonylmethan neboli MSM.

Ačkoli je to trochu jazykolam, methylsulfonylmethan je pro lidské tělo téměř nezbytný, stejně jako sůl a voda. 

Pokud to ještě nevíte, používání krému s methylsulfonylmethanem může vaší pleti prospět v mnoha ohledech. Přečtěte si, jak s ním můžete dosáhnout hladší, zdravější a krásnější pleti než kdykoli předtím.

Methylsulfonylmethan se vyskytuje ve všech typech živých organismů. Organicky se skládá z vodíku, síry, kyslíku a uhlíku. V lidském těle funguje jako lepidlo, které drží pohromadě řetězce aminokyselin neboli stavební kameny tělesných tkání.

Co je methylsulfonylmethan?

Methylsulfonylmethan se vyskytuje ve všech typech živých organismů. Organicky se skládá z vodíku, síry, kyslíku a uhlíku. V lidském těle funguje jako lepidlo, které drží pohromadě řetězce aminokyselin neboli stavební kameny tělesných tkání.

Je důležitý nejen pro správnou funkci aminokyselin, ale je také základní živinou, která se využívá v celém těle. Pravdou je, že methylsulfonylmethan v kombinaci se solí a vodou tvoří přibližně 90 % lidského těla. 

Tento typ ve vodě rozpustné živiny je sice užitečný a hojně využívaný, ale k jeho co nejefektivnějšímu využití je zapotřebí velké množství vitaminu C

Přínosy methylsulfonylmethanu

Většina výhod MSM vyplývá z úlohy této chemické látky při stavbě téměř všech buněk v těle. Je však také známo, že brzdí odbourávání kolagenu, což z něj činí klíčového hráče v léčbě proti stárnutí.

Vysoký obsah síry, která tvoří pozoruhodných 34 % složení, může pomoci detoxikovat organismus a zmírnit záněty.

Pokud vám to nestačí, methylsulfonylmethan může také zlepšit propustnost buněčných stěn a umožnit tak průchod životně důležitých živin buňkami.

Pokud jde o boj proti stárnutí, methylsulfonylmethan zlepšuje využití antioxidantů, které pomáhají redukovat volné radikály a poskytují dlouhý seznam výhod proti stárnutí.  

Většina výhod MSM vyplývá z úlohy této chemické látky při stavbě téměř všech buněk v těle. Je však také známo, že brzdí odbourávání kolagenu, což z něj činí klíčového hráče v léčbě proti stárnutí.

Použití methylsulfonylmethanového krému k vyhlazení vrásek, boji proti akné a dalším účinkům

Díky obsahu síry v methylsulfonylmethanu a skutečnosti, že tato chemická látka zvyšuje obsah antioxidantů v těle, nabízí působivě dlouhý seznam využití. Při lokální aplikaci může mít zázračné účinky na lidskou pokožku.  

Díky pozitivnímu vztahu ke kolagenu může skutečně pomoci v boji proti vráskám tím, že snižuje odbourávání kolagenu pod kůží. 

Obsah síry v MSM také pomáhá zlepšovat růst nehtů a vlasů, bojuje proti ztenčování nebo praskání nehtů a celkově zlepšuje stav nehtové kůžičky.

Lidé, kteří trpí akutním nebo chronickým akné, mohou také pocítit úlevu při používání krémů, které obsahují tuto účinnou látku. V podstatě omezuje androgenní hormony a zároveň pomáhá pokožce zlepšit její propustnost. To znamená, že zvyšuje šanci na uvolnění toxinů, které jsou hlavními viníky vzniku bílých a černých teček a cyst. Methylsulfonylmethan navíc pomáhá redukovat jizvy po akné, protože podporuje růst kolagenu. 

I když jsou tyto účinky jako takové skvělé, methylsulfonylmethan toho pro pleť dělá mnohem víc než jen boj proti akné a vyhlazování vrásek. Bylo také zjištěno, že tato chemická látka zmírňuje svědění, hydratuje suchou pokožku, snižuje tvorbu jizev a zlepšuje hojení ran po popáleninách a řezných ranách. Lidé trpící růžovkou jistě uvítají, že dokáže zmírnit a zmírnit zarudnutí pleti. 

Zde jsou další výhody methylsulfonylmethanu při vnitřním užívání:

  • Zlepšuje koncentraci 
  • Snižuje bolest a svalové křeče po cvičení
  • Zmírňuje záněty a bolesti spojené s burzitidou, tendinitidou, revmatoidní artritidou a osteoartritidou.
  • Snižuje příznaky PMS
  • Dodává energii
  • Zmírňuje bolesti hlavy
  • Řeší nosní alergie 
  • Snižuje nevolnost a bolest žaludku
  • Léčí osteoporózu    
Díky pozitivnímu vztahu ke kolagenu může skutečně pomoci v boji proti vráskám tím, že snižuje odbourávání kolagenu pod kůží. Obsah síry v MSM také pomáhá zlepšovat růst nehtů a vlasů, bojuje proti ztenčování nebo praskání nehtů a celkově zlepšuje stav nehtové kůžičky.

Nejlepší formy methylsulfonylmethanu

Methylsulfonylmethan můžete získat ve formě doplňků stravy a je také obsažen ve většině kosmetických krémů, a dokonce i v olejích a sérech určených speciálně na nehty a vlasy. Konkrétní typ je třeba pečlivě vybírat v závislosti na zamýšleném použití, dávkování, značce a bezpečnosti.

Methylsulfonylmethan ve formě doplňku stravy se rychle vstřebává v tenkém střevě a využívá se v celém těle. Je to nejlepší způsob léčby běžných tělesných potíží. Mezi perorální formy patří tablety a tobolky, vločky a prášek.

I když se část perorálního methylsulfonylmethanu dostane do nehtů, kůže a vlasů, nemusí to stačit k tomu, aby v těchto částech těla způsobilo významné změny. Pro řešení těchto specifických oblastí je nutné aplikovat methylsulfonylmethan přímo na postižené místo, nejlépe ve formě krému.

Ať už si vyberete jakoukoli formu, vždy se ujistěte, že doplněk a produkt, který si vyberete, je vyroben z vysoce kvalitního methylsulfonylmethanu, který je nejlépe v organické a čisté formě. Organický methylsulfonylmethan je nejbezpečnější volbou, protože neobsahuje složky, které by pro vás mohly být škodlivé.  

Jednoduché tipy pro použití methylsulfonylmethanu

Dávkování perorálního MSM závisí především na konkrétním onemocnění, které chcete léčit, a na reakci vašeho těla na něj. Před zvýšením dávky byste měli vždy začít s nízkou dávkou, například 2 gramy. Samozřejmě to udělejte až po konzultaci s lékařem.  

Pro většinu lidí je bezpečné přijmout až 6 gramů methylsulfonylmethanu denně, aniž by se dosáhlo toxických hodnot. Můžete ho také užívat tak dlouho, jak potřebujete. Pokud přestanete užívat methylsulfonylmethan, můžete obecně očekávat, že dobré výsledky, které poskytuje, přestanou také.

Dobrou zprávou je, že můžete použít libovolně mnoho nebo málo methylsulfonylmethanu, a přesto dosáhnete pozoruhodných výsledků. Můžete ji použít k urychlení hojení a zklidnění podrážděné pokožky. Úžasně dobře působí na suchou pokožku, ekzémy, dermatitidy, vyrážky, lupénku a další.  

YouTube video

Málokdo to ví, ale MSM hraje ve vašem těle důležitou roli. Díky malému množství vedlejších účinků a rizik, které jsou s ním spojeny, se methylsulfonylmethan rychle stává řešením číslo jedna pro řešení stárnutí pleti, jizev, bolesti.

Příspěvky ze stejné kategorie: