„Do začátku léta se podařilo vybrat od firem a lidí více než 930 tisíc korun. Z těch jsme průběžně financovali potřeby nemocnic. Od té doby ale skoro nic, takže tuto chvíli je na účtu nula. Solidarita teď není taková, pokud jde o jednotlivce,“ popsala redakci Práva druhé kolo shánění pomoci pro zdravotníky Lucie Grošaftová, mluvčí projektu Pomoc nemocnicím.
„Společnosti, kterých se do projektu na jaře zapojilo téměř třicet, zareagovaly a přihlásily se znovu. Například Billa naskočila hned a už rozvezla čtyři palety ovoce. Oslovuje samozřejmě i další partnery,“ dodala Grošaftová.
O pomoc jich žádá víc
O daleko horší situaci, než si zdravotníci zažili na jaře, podle ní svědčí i větší zájem nemocnic. „Při jarní vlně jsme nakonec pomáhali deseti nemocnicím. Nyní jich je už čtrnáct a přidávají se další. Nemocnice se samy přihlásily o pomoc asi před čtrnácti dny s tím, že potřebují pomoc se zajištěním potřeb pro zdravotníky a ochranné prostředky,“ popisuje Grošaftová.
Nemocnice si pomáhají i navzájem. „Iniciátorem tohoto programu je ředitel FN Motol Miloslav Ludvík. A například z jeho nemocnice nám při posledním rozvozu respirátorů přišla reakce, ať je dáme nemocnicím, které je potřebují v tuto chvíli víc,“ dodává mluvčí.
Motivací projektu bylo podle ředitele motolské nemocnice právě chuť se rozdělit. „Jsme mediálně známá nemocnice. I díky naší dětské nemocnici. Na jaře nám začaly firmy dávat věci, které my už bychom ani nedokázali využít. Ale jinde zoufale chyběly. Takto jsme se například rozdělili s kolegy z České Lípy. Tedy apeloval bych na lidi. Každý má v okolí nějakou nemocnici, zaměřte se na pomoc tam. Každá nemocnice je v první linii a nyní něco potřebuje,“ řekl Právu Ludvík.
Poslední peníze z projektu posloužily na nákup a distribuci 1870 českých
Příspěvky ze stejné kategorie:
- Nebyl nalezen