Sparta výrazně obměnila kádr. Posily budou potřebovat čas, uvědomuje si kouč

Sportovní

Vlastimil Vacek, Právo

„Už se těšíme, až extraliga začne. Jsem zvědavý, jak se s tím popasujeme. Čeká nás extrémně nahuštěná sezona z pohledu programu. Oproti předešlým letům přibyly čtyři zápasy v základní části, jsme účastníky Ligy mistrů, která loni nebyla, a je to minimálně šest těžkých zápasů. Plus máme o Vánocích Spengler, což je dalších tři až pět utkání. Program je tak nahuštěný a budeme hrát režim KHL, NHL třináct utkání do měsíce,“ uvedl Jandač v on-line rozhovoru s novináři.

Stejně jako v minulých letech bude Sparta kvůli dalšímu programu v O2 areně hrát série domácích a venkovních zápasů. „Zažil jsem to v KHL a pro hráče není jednoduché se s tím popasovat, mnohdy to ukáže sílu týmu. Takhle se hraje v nejlepších soutěžích a ligách,“ řekl kouč.

Brankář Duba ve 40 letech ukončil kariéru

Odešlo jedenáct hráčů

Spartu po sezoně opustilo jedenáct hráčů základního kádru v čele s brankářem Matějem Machovským, elitním obráncem Janem Košťálkem a útočníky Lukášem Rouskem, Lukášem Pechem a Davidem Tomáškem. Místo nich přišli například bek Michal Moravčík nebo útočníci David Kaše, Filip Chlapík a Švéd Erik Thorell.

Jedna z posil Sparty Erik Thorell.

Philipp Hegglin / EV Zug Official

„Bude důležité, abychom byli trpěliví. Jsou to dobří hráči a potřebujeme je zapracovat do systému, což asi bude ještě chvilinku trvat,“ řekl Jandač, jenž stejně jako v předchozích letech považuje kádr až do uzávěrky přestupů na konci ledna za otevřený.

V přípravě zatím Sparta odehrála osm zápasů, ze kterých tři vyhrála. Dva byly ale součástí Ligy mistrů a Jandač

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen