Hněv fanoušků, politiků či fotbalových legend napříč Evropou, zdá se, rozmetal elitářský projet uzavřené Super ligy, z něhož po odstoupení šesti anglických klubů zbylo už jen torzo s šesti celky, pouhých 48 hodin po jeho vyhlášení. I když část zakladatelů se odmítá vzdát. Třeba šéf Juventusu Andrea Agnelli trvá na tom, že projekt je předurčen k úspěchu a dvanáct zakládajících klubů je spojeno krví.
„Uzavřeli jsme pakt pokrevního spojenectví, které váže naše kluby dohromady. Projekt Super ligy má stoprocentní šanci na úspěch. Jdeme vpřed,“ uvedl Agnelli pro středeční vydání listu La Republica. Deník doplnil, že rozhovor byl pořízen v úterý pozdě večer před online schůzkou mezi zástupci zakladatelských klubů (Manchester United, Manchester City, Arsenal, Totteham, Liverpool, Chelsea, Real Madrid, Barcelona, Atlético Madrid, Juventus, Inter Milán, AC Milán).
Zatím není zřejmé, co na schůzce padlo, ale z vyjádření šestice odstoupivších anglických účastníků je evidentní, že ono pokrevní spojenectví mělo poměrně jepičí život. Proklínaní kluboví majitelé předních týmů Premier League, jimž byla vyčítána hamižnost a pohřbení úžasné historie tohoto sportu, před ohromnou vlnou protestů kapitulovali a podle všeho by rádi na nevydařené dobrodružství s miliardářským projektem co nejrychleji zapomněli.
Agnelliho slova jsou také v ostrém protikladu ke krokům jednoho z hlavních architektů Super ligy – výkonného viceprezidenta Manchesteru United Eda Woodwarda, jenž krátce před oznámením o vystoupení United ze Super ligy sdělil, že ke konci roku na svoji funkci v klubu rezignuje.
Su Repubblica intervista a
Příspěvky ze stejné kategorie:
Nebyl nalezen