Měsíc před startem OH v Tokiu mají Češi jistých 77 míst

Sportovní

OBO 2021/Vlastimil Vacek, Právo

„Přáli bychom si, aby ve výpravě bylo víc než sto sportovců. Hodně bude záležet na tom, zda uspějí basketbalisté,“ řekl Doktor. Satoranského a spol. čeká náročná kvalifikace v Kanadě, ostatní kolektivní sporty už šanci na postup ztratily.

Z atletů si dosud splněnými limity zajistili letenku do Tokia Jakub Vadlejch, Tomáš Staněk, Lukáš Gdula, Vít Hlaváč, Zuzana Hejnová, Nikola Ogrodníková a Tereza Ďurdiaková, místo vybojovaly také maratonkyně Eva Vrabcová Nývltová, Marcela Joglová a Tereza Hrochová. V tokijském bazénu budou startovat Simona Kubová, Jan Micka, Barbora Seemanová, Kristýna Horská, Jan Šefl, Jan Čejka a další dvě členky kraulařské štafety.

Japonsko připravuje olympiádu, ačkoli má dál starosti s koronavirem

V neděli přibyl na seznam dálkový plavec Matěj Kozubek, který uspěl v kvalifikačním závodě. Tenisový svaz dnes nominoval pětici Karolína Plíšková, Petra Kvitová, Barbora Krejčíková, Markéta Vondroušová a Kateřina Siniaková.

Jistotu má Ondra i Choupenitch

Nominaci na jméno mají rovněž lezec Adam Ondra, sportovní gymnastka Aneta Holasová, šermíři Alexander Choupenitch a Jakub Jurka, triatlonistky Vendula Frintová a Petra Kuříková, vzpěrač Jiří Orság, stolní tenisté Lubomír Jančařík, Hana Matelová a Pavel Širuček a veslaři Jan Cincibuch, Jakub Podrazil, Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek. Po vítězství v domácí kvalifikaci se do japonské metropole mohou chystat také vodní slalomáři Jiří Prskavec, Kateřina Minařík Kudějová, Lukáš Rohan a Tereza Fišerová.

Nominace by neměla uniknout ani rychlostním kanoistům Josefu Dostálovi, Radku Šloufovi a bratrům Fuksovým či veslařům Lence Antošové, Kristýně Fleissnerové a Janu Fleissnerovi, jenž ve skifu jako jediný může nahradit Ondřeje Synka.Ten sice vybojoval místo, ale ze zdravotních důvodů

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen