Nová alba: Nick Cave a Warren Ellis, Panoptiko, Eva Emingerová či Dunaj

Aktuální zprávy

Nick Cave, Warren Ellis: La Panthére Des Neiges

Nick Cave a Warren Ellis natočili soundtrack k francouzskému přírodopisnému dokumentu La Panthére Des Neiges. Podle obou hudebníků je to jeden z nejkrásnějších snímků, na jakých se kdy podíleli.

Nové album

Foto: Invada Records

Panoptiko: Poslední tango

Moravská rocková kapela Panoptiko nahrála první album. Představuje na něm jedenáct skladeb, velmi řízných, agresivních a tažných. Silnou stránkou jsou zpěvné refrény, vtipné texty a instrumentální zručnost muzikantů, kteří vystupují ve sjednocených historických kostýmech.

Nové album

Foto: archiv kapely

Eva Emingerová: Smile

Nové album Evy Emingerové přináší mix slavných jazzových standardů a vlastní tvorby. Její písně vznikly ve spolupráci s textařem Dušanem Prokopem, duety nazpívala se svou dcerou Magdalenou Dostálovou. Na albu se podílela řada hostů, například Jiří Stivín či Zdeněk Fišer.

Nové album

Foto: Radioservis

Dunaj: Reloaded – The Best of 1988-1996

Kolekce mapuje uměleckou dráhu představitele brněnské alternativní hudby, kapely Dunaj. Na dvojvinylu a CD knize se obrací do své historie, která je ohraničena lety 1987-1998. Činnost tehdy ukončila po smrti svého frontmana Jiřího Kolšovského. V roce 2017 se kapela vrátila na pódia v sestavě Vladimír Václavek, Josef Ostřanský a Pavel Koudelka.

Nové album

Foto: Pavian Records

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen