Odměny olympijského hrdiny Choupenitche? Narvané náměstí, kemp i nadšení malých šermířů

Sportovní

Když vybojoval v Tokiu bronz, radost neznala mezí, hned ale vědě, že si nenechá mluvit do života a nehodlá se měnit. Stejně jako se soupeři si poradil se zájmem médií a dál frčel životem. „Věděl jsem, že budu dělat Fencing camp Brno i exhibici Alexův Summer Jam. Že bych se na to po bronzu vykašlal, to nepřipadalo v úvahu,“ dušuje se. Kdyby to na olympiádě nevyšlo, snažil by se prý udělat stejně dobrý kemp. „Nic extra se po Tokiu fakt nezměnilo. Možná mě první dny v Brně poznávali lidé venku, víc se bavili o šermu a taxikáři byli nadšení, když mě vezli,“ vzpomíná s veselou.

Řadu úspěšných sportovců i hvězd ze showbyznysu semlela popularita, jenže v případě bronzového olympijského šermíře nic podobného nehrozilo. Úspěch ustál, aktivity s ním spojené bere jako přirozenou věc. „Nevysávalo mě to, ale ani jsem neulítával nikam nahoru,“ tvrdí chvíli poté, co se usadil k povídání v jedné z pražských restaurací. Se stejným zaujetím mluví o hrách v Tokiu, stejně jako o brněnském Fencing campu i exhibici Alexův Summer Jam na náměstí v Brně.

Olmypijský medailista z Tokia Alex Choupenitch s účastníky Summer Jamu.

Tomáš Kříž/ Redbull

„Dal jsem do toho všechno a jsem rád, že děcka byla nadšená, to je největší odměna,“ přiznává s tím, že se sám po úspěchu pod pěti kruhy odměnil dovolenou v Chorvatsku, kam vyrazil s přítelkyní a užil si dobrého jídla a pití. „Pak jsem dal všechno do kempu s dětmi a následné akce. Povedlo se to neskutečně,“ rozzáří se mu oči.

Kemp pro děti přitom dělá už osm let a netají se, že chce pro účastníky maximální servis. S každým si zatrénuje, každé z šedesáti děti se snaží znát jménem, chce si udržet osobní kontakt. „Není rozdíl v tom, jak

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen