Pecka pro Spartu?! Pražané chtějí Gudase, zájem má i řízný bek. V čem je háček?

Sportovní

„Rád bych někde hrál a Sparta je moje srdeční záležitost. Pro mě nejlepší možnost,“ řekl deníku Sport Gudas, který je sice odchovancem Kladna, to ale toho času hraje o patro níž v Chance lize. Ke Spartě má však bek, který v říjnu podepsal tříletou smlouvu s Floridou na 7,5 milionu dolarů, blízko. I kvůli svému otci Leovi, jenž v holešovickém klubu ve své aktivní hráčské kariéře působil a dvakrát s ním v 90. letech získal v československé extralize mistrovský titul.

Druhým plusem Sparty by pak pro Radko Gudase byla přítomnost jeho švagra Michala Neuvirtha v klubu. Právě od něj si vzal sportovní manažer Pražanů Jaroslav Hlinka na Gudase telefonní číslo a už koncem léta se spojili.

Radko Gudas v dresu národního týmu.

Vlastimil Vacek, Právo

„Jsem rád, že se ozvali a že mají zájem. Sparta a Kladno, kde jsem taky hrál, to jsou dva týmy nejbližší mému srdci. Strávil jsem v nich část kariéry. Jenže situace ve světě je divná, mezitím se zastavila extraliga a nesmělo se trénovat. I tohle přispělo k tomu, že jsme se ještě nedohodli a že to zatím nedopadlo,“ prohlásil Gudas.

Washington? Otáčím stránku. Florida mi dala nabídku, jaká se neodmítá, těší se Gudas

Přestože zájem je dál oboustranný, situace se od té doby moc nepohnula. A to kvůli faktu, že nikdo neví, jak to bude vypadat v NHL. Start nového ročníku je sice naplánován na leden, takže tréninkové kempy by měly začínat už v prosinci, jenže vedení ligy chce kvůli současné koronavitové situaci otevřít jednání o snížení hráčských platů. Navzdory tomu, že novou kolektivní smlouvu obě strany podepsaly teprve před pěti měsíci. Hokejistům se logicky s penězi dolů moc jít

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen