Potopila nás nedisciplinovanost, štve Holaně. Lakatoš nabádá k buldočímu hokeji

Sportovní

David Taneček, ČTK

Jeho tým v extraligové dohrávce padl 3:4, přitom do utkání vstoupil po trefě Deje slibně. „Měli jsme pohyb, vyhrávali osobní souboje a byli jsme na puku. Škoda, že jsme vytěžili jenom jeden gól, ale jinak byla třetina velice dobrá,“ připomněl vydařený rozjezd.

Východočeši ale po přestávce skóre otočili po dvou takřka identických situacích. Od mantinelu přišla přesná nahrávka na střed kluziště, z níž nejprve profitoval reprezentant Blümel a čtyři minuty nato i Kousal. „Ve druhé třetině jsme totálně propadli skoro ve všem, jako kdyby nás umrtvila přesilovka, kterou se nám hned v první minutě nepovedlo proměnit a odskočit soupeři na dva góly,“ řekl Holaň. Přesto se Malletovi ještě povedlo srovnat, jenže Pardubičtí se v závěrečné části urvali do rozhodujícího trháku, když během 40 sekund dvakrát zužitkovali početní výhodu.

Zleva Robert Kousal z Pardubic a brankář Vítkovic Miroslav Svoboda.

David Taneček, ČTK

„Do třetí třetiny jsme šli se vztyčenou hlavou, ale potopila nás nedisciplinovanost hráčů. Já do nich můžu dostat fyzickou kondici, systémy hry, ale hůř už osobní statečnost,“ štvalo Holaně. Navzdory snaze už Vítkovičtí stačili jen zkorigovat stav, byť v závěru při hře v šesti byli blízko vyrovnání. Z ledu ovšem odjeli smutní a venku padli už poosmé za sebou. „Měli jsme ve hře výborné pasáže a nebyli horším týmem, ale bohužel jsme si nepomohli přesilovkami. Neproměňujeme je a pak dostaneme vždycky nějakej lacinej gól,“ posteskl si reprezentační útočník Dominik Lakatoš nad bolestí, která Vítkovické trápí. S desetiprocentním využitím přesilovek jsou druhým nejhorším celkem v celé soutěži.

<img

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen