Senzace! 66letý veterán Lim vyřadil na mistrovství světa Humphriese

Sportovní

Večerní program začal duelem Dirka van Duijvenbodeho s dvacetiletým Bradleym Brooksem. Mladík dlouho sahal po senzaci, jelikož si svou parádní hrou v dobrém tempu vypracoval vedení 2:0 na sety. V tu chvíli se ale zasekl a favorit nastoupil. Nizozemec poté prohrál jen jediný leg a v druhém kole si zahraje s Robem Crossem.

Také druhé utkání dospělo do rozhodujícího setu. John Henderson se překvapivě nadřel s finským šipkařem Markem Kantelem. Highlander však v posledním setu ukázal pevné nervy a v dalším zápase se může těšit na Jonnyho Claytona.

Divácky nejatraktivnější zápas obstarali Luke Humphries a Paul Lim. Když 66letý Singapurec začínal na mistrovství světa v roce 1982, většina účastníků letošního šampionátu ani nebyla na světě. Byl to Lim, kdo v roce 1990 předvedl první zavření na devět šipek na mistrovství světa. A hned od začátku ukazoval, že to stále má v ruce.

Šipkařská legenda začla třemi náhozy 140, ale 25letý Humphries využil výhody podání a vyhrál první leg a následně i set. Také v druhé sadě vyhrál mladý favorit, znovu poměrem 3:1.

Jenže veterán Lim poté prodal své zkušenosti. Třetí i čtvrtý set patřily jemu. Klíčový okamžik přišel za stavu 1:1 v pátém setu. Humphries se dostal brzo k zavírání, ale na double 1 se velmi trápil a Lim nakonec získal brejk. V následujícím legu ho potvrdil a senzačně tak postoupil do druhého kola.

V něm Singapurský šipkař vyzve dalšího mladíka Dimitriho van den Bergha. K jejich duelu dojde až v úterý, takže Lim má dostatek času na odpočinek. V pátém setu už na něm byla vidět únava, když si v důležitý moment musel protahovat rameno.

Poslední klání bylo jednoznačnou záležitostí ve prospěch Jamese Wadea. „The Machine“ smetl v zápase druhého kola Callana Rydze ve třech setech, v nichž dovolil soupeři pouze tři legy. Skončil s bodovým průměrem 93,17 a úspěšností na doublech 47,37

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen