UFC 253: Dva neporažení se utkají o pás! Zvítězí síla, nebo technika?

Sportovní

Costa versus Adesanya, to je velmi očekávaný zápas galavečera UFC 253, který se koná v Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech. Adesanya je obávaný kickboxer s velkým rozsahem končetin a skvělou technikou. Paulo Costa oproti němu disponuje obrovskou silou a své soupeře posílá pravidelně nekompromisně k zemi v bezvědomí. Ani jeden z obou borců během své MMA kariéry ještě nepoznal porážku.

Šampion Israel Adesanya ve své kariéře dokázal porazit 19 soupeřů v MMA, sám ještě hořkost porážky neokusil. Impozantní je pak i jeho bilance z boxu a kickboxu, v součtu bude právě v nočním zápase usilovat o neuvěřitelnou stou výhru ve své kariéře. Zkušenosti tedy budou na je straně.

Paulo Costa oproti němu dokázal zatím porazit „jen“ 13 zápasníků, ani na něj si ale žádný soupeř ještě nepřišel. Costa je obávaný zejména kvůli své obrovské síle a drtivému tlaku, který na soupeře v kleci vyvíjí. Jeho taktika je většinou stejná. Zatlačit soka zády ke kleci a tam ho zasypat sprškou drtivých úderů. Za zmínku rozhodně stojí také jeho kopy do těla, kterými své soupeře zpomaluje a odebírá jim fyzickou kondici.

Právě na to si bude muset dát Adesanya pozor, pokud chce pás šampiona střední váhy obhájit. Adesanya se bude pravděpodobně snažit držet od Costy dál a využívat svých delších končetin. Pouštět se s ním do otevřené přestřelky by mohla být sebevražda. Costa naopak bude muset neustále zkracovat vzdálenost, aby na soupeře dosáhl a tím pádem mu budou hrozit od Adesanyi hodně nepříjemné kontry.

Pro Adesanyu bude klíčové přežít první kola, dá se totiž očekávat, že v těch dalších dojde jeho svalnatému soupeři z Brazílie fyzička. To by pak měla být pro Novozélanďana výhoda.

Galavečer UFC 253 včetně prelims karty můžete sledovat živě v noci ze soboty na neděli od 2:00 na Nova Sport 2 a Voyo.

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen