UFC šampion napadl Lajoše Kleina. Neudělal váhu, tak podvádí, říká

Sportovní

Adesanya svůj názor řekl šéfovi UFC ještě v kleci po ukončení Paula Costy. Následně se k celé problematice vrátil na tiskové konferenci. Rád by zpřísnil postihy za nesplnění váhy. Místo 30 %, které se strhávají z odměn provinilců a připadají soupeři, žádá 90% penalizaci, aby všichni k vážení přistupovali profesionálně.

„30 % z výplaty nic není. Kdyby to bylo 90 %, tak vám garantuji, že nikdo nepodstoupí přípravu a všechno kolem, aby pak odevzdal 90 % svému soupeři. Všichni by se snažili těch extra 90 minut využít, aby váhu udělali,“ vysvětlil Adesanya na tiskovce.

Na UFC 253 byli dva provinilci. Jedním z nich byl i slovenský talent Lajoš Klein, který zápas přijal s desetidenním předstihem a kvůli krátkému času převážil limit pérové váhy 66 kg o 2 kilogramy.
 

Do zápasu však nastoupil s tím, že 30 % jeho odměny připadne Shaneu Youngovi, týmovému kolegovi Israela Adesanyi z gymu City Kickboxing. Duel trval 76 vteřin. Když Klein vytasil jeden z pověstných kopů na hlavu bylo hotovo. Výkonem nadchnul UFC i diváky u obrazovek, ale šampion střední váhy tak nadšený není. 

Zápasy svých čtyř kolegů okomentoval na tiskové konferenci a fenomenální výhru Lajoše Kleina kvůli pochybení v den vážení prohlásil za podvod. „Shaneův soupeř? Koho to zajímá. Neudělal váhu. Podváděl,“ shrnul premiéru prvního Slováka v UFC.

VIDEO: Lajoš Klein získal první výhru v UFC po 76
vteřinách

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen