Vážná nehoda, Casale musel volat vrtulník

Sportovní

Josef Macháček se čtyřkolkou Can-Am DV21 zajel v kategorii lehkých prototypů třetí čas, na stejnou pozici se posunul také v průběžném pořadí. „Dlouhé a těžké. Střídaly se velké kameny, rolety a duny. Jsme moc rádi, že jsme v cíli, protože jsme na trati potkali Tomáše Engeho, který zrovna opravoval defekt. Problémů měli všichni dost. Neudělali jsme ani jednu gumu a můžeme zítra zase pokračovat,“ líčí dakarský matador.

Naopak problémy se nevyhnuly Tomáši Engemu. „Štěstí nám nepřálo. Odnesly to tři pneumatiky, které jsme prorazili o kameny a pro změnu jedna poloosa, takže špatný den. Ale jsme v cíli, a to je důležité. Snad dáme techniku do zítřka dohromady,“ doufá liberecký závodník, který ztratil jeden a půl hodiny.

Krátké volno končí, na Dakaru se chystá dvoudenní očistec

Jezdci týmu Tatra Buggyra Racing odjeli etapu bez karambolů, šetřili techniku na pondělí. „Dnes žádné velké problémy nebyly, jen trochu ve výjezdech do velkých kopců. Ale jinak vše v pohodě. Etapa byla dlouhá a uskákaná. Jsem rád, že jsme tady a teď uděláme nutný servis. Připravíme auto na zítra a pokračujeme dál,“ uvedl průběžné desátý Martin Šoltys.

Libor Podmol musí po maratonské etapě spolu s ostatními jezdci přespávat v tělocvičně

Libor Podmol

O příčku výše je v celkovém pořadí Ignacio Casale, který na trati zastavil u nehody a byl mu odečten čas. „Zpočátku bylo všechno v pohodě. Podmínky byly perfektní a vše probíhalo v relativním klidu. Na 120. kilometru jsme ale museli zastavit u velmi ošklivé nehody jedné buginy. Volali jsme vrtulník, bylo to opravdu vážné. Jsme rádi, že jsme v cíli a zítra pokračujeme,“ říká trojnásobný vítěz

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen