S NHL se loučí velké jméno! Kariéru končí dvojnásobný vítěz ligy

Sportovní

Corey Crawford se do NHL dostával pomalu. Naplno začal v Chicagu chytat až v sezoně 2010-11. Nicméně už o dva roky později svůj tým dovedl ke Stanley Cupu. Na hokejový svatý grál poté s Blackhawks dosáhl znovu o dva roky poté.

Crawford si celou kariéru držel dobrou úspěšnost zákroků a v Chicagu na něj mohli spoléhat. Nicméně po uplynulé sezoně mu vypršela smlouva a Blackhawks se rozhodli 36letému veteránovi neprodloužit smlouvu. Crawford tedy podepsal dvouletý kontrakt v New Jersey.

Jenže u Ďáblů se nakonec do brány nepostavil. Před začátkem sezony přehodnotil situaci a rozhodl se ukončit kariéru. „Chtěl jsem pokračovat v mé kariéře, ale věřím, že hokeji už jsem dal vše, co jsem mohl, a tak jsem se rozhodl, že je čas ukončit kariéru. Chtěl bych poděkovat organizaci Devils za pochopení a podpoření mého rozhodnutí,“ uvedl ve svém prohlášení.

Kanadský brankář si během kariéry dvakrát zahrál All-Star Game a ve dvou sezonách měl nejnižší průměr obdržených branek na zápas z celé ligy. V roce 2016 slavil také s reprezentací, když Kanadě v jednom zápase pomohl ke zlatu na Světovém poháru.

Devils tak přišli o zamýšlenou oporu v bráně a budou muset řešit nečekaný problém. Jedničkou v brankovišti bude Mackenzie Blackwood, který má dosud odchytáno 70 zápasů v NHL a zbylí brankáři ze soupisky mají dohromady pouze 6 startů v nejlepší lize světa.

O nadcházející sezoně NHL a českých brankářích v ní promluvil Ondřej Pavelec:


Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen