Záněty, únava a deprese. I po měsících mají vyléčení z covidu-19 potíže

Aktuální zprávy
<!—->

Čistě formálně se zdá být všechno v pořádku. Testy pacientů, kteří v březnu a dubnu během vrcholu koronavirové krize v Bergamu byli nakažení covidem-19, jsou negativní. Nemoc je pryč.

„Ale my se ptáme: Cítíte se uzdravení? Skoro polovina pacientů říká, že ne,“ prozradila listu The Washington Post Serena Venturelliová, specialistka na infekční nemoci z Nemocnice Jana XXIII., která se podílí na studii následků koronaviru.

Analýza zdravotního stavu přeživších vykresluje neradostný obrázek. Z prvních 750 vyšetřovaných pacientů jich asi 30 procent stále trpí jizvami na plicích a má problémy s dýcháním. Dalších třicet procent pacientů má potíže se srdcem a záněty krve. Kromě toho se pacienti též potýkají s řadou dalších denních obtíží, jako je bolest nohou, brnění končetin, vypadávání vlasů, silná únava a deprese.

U jednoho pacienta, pětašedesátiletého Giuseppeho Vavassoriho, došlo ke ztrátě krátkodobé paměti. Nyní si musí psát poznámky se jmény a telefonními čísly, aby mohl provozovat svůj pohřební ústav. Jiný pacient, jednašedesátiletý Guido Padoa, se uzdravil natolik, aby mohl v létě na dovolenou. Ale spí další čtyři hodiny navíc a někdy v poledne náhle usne, hlavu na klávesnici počítače.

<table

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen