Barcelona prožívá nejhorší ligový vstup do sezóny za posledních 18 let!

Sportovní

Není to vůbec ideální start do letošní sezóny. Partě kolem Lionela Messiho se vůbec nedaří. I když to v úvodu vůbec nevypadalo. Hned v prvním kole Barcelona porazila na Camp Nou Villareal 4:0 a následně uspěla i na hřišti Celty Vigo.

Jenže pak se začaly dít věci. Domácí remíza se Sevillou, prohra v Getafe, doma v El Clásicu a naposledy plichta s Deportivem Alaves.

Do toho rezignoval také prezident Josep Maria Bartomeu, který byl v pozici od roku 2014. A všichni po celém světě ví, že Lionel Messi se hodlá z aktuálně trápícího celku po sezóně prchnout. Tým má navíc finanční potíže. Těžko říct, jestli už je nervózní také trenér Ronald Koeman.

Letošní ročník tak nabízí jistou paralelu se sezónou 2002/2003. V sestavě španělského velkoklubu figurovala jména jako Xavi, Carles Puyol, Frank de Boer, Patrick Kluivert nebo bývalý trenér Luis Enrique, který byl tenkrát kapitánem. Ale ani zvučná jména Barceloně úspěch nepřinesla.

Sezónu rozjel jako lodivod Louis van Gaal, kterého na konci ledna nahradil Antonio de la Cruz a po něm Radomir Antič. Pětinásobný vítěz Ligy mistrů tenkrát zakončil sezónu na šestém místě, což byl jejich nejhorší výsledek za 15 let.

Bude se letos historie opakovat, nebo se Katalánci nadechnou a zapojí se do hry o titul?

Není to jen o výsledcích. Barceloně hrozí i krach. Co jí může pomoci, to prozradí reportáž Sportovních novin:

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen