Boxerská legenda kandiduje na prezidenta a hrozí zkorumpovaným politikům: Skončíte ve vězení!

Sportovní

Bývalého mistra světa v boxu v osmi (!) různých váhových kategoriích čeká další výzva! Jenže tentokrát ne v ringu, ale na politické scéně. Filipínský boxerský hrdina Manny Pacquiao v neděli oznámil, že se chystá kandidovat na prezidenta. Přijal nominaci vládnoucí strany PDP-Laban současného prezidenta Rodriga Dutertea.

Erik De Castro, Reuters

„Jsem bojovník a vždy jím budu, v ringu i mimo něj,“ řekl Pacquiao v projevu po oznámení své kandidatury. Jeho angažovanost v politice začala v roce 2010. O šest let později se stal senátorem. Filipíňané ho zbožňují už i nejen kvůli jeho boxerským úspěchům.

Stále více roste jejich nespokojenost se současnou vládou a požadují změnu. Tou by měl být právě Pacquiao. „Z celého srdce, statečně a pokorně doufám ve vaši podporu,“ uvedl dvaačtyřicetiletý bojovník, který současnou vládu nařkl z hrubé korupce. „Brzy společně skončíte ve vězení,“ vzkázal současným politikům.

[embedded content]

Ve svém programu prý bude prosazovat boj proti chudobě a výše zmíněné korupci. „Sám jsem na začátku života žil v chudobě, rozumím jí,“ uvedl.

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen