DNES V TOKIU: Bude mít Česko další medaili? Favorit Ondra leze finále

Sportovní

Maxim Shemetov, Reuters

Adam Ondra v olympijské premiéře sportovního lezení na medaili nedosáhl a skončil šestý. Kombinaci tří disciplín nečekaně vyhrál Španěl Alberto Ginés před Američanem Nathanielem Colemanem a Rakušanem Jakobem Schubertem, který po vítězství v závěrečném lezení na obtížnost odsunul Ondru z medailových pozic.

Osmadvacetiletý Ondra po čtvrté příčce z úvodního lezení na rychlost skončil v boulderingu až šestý a stejná příčka mu patřila i průběžně. Díky výbornému výkonu v obtížnosti se dlouho držel v čele pořadí poslední disciplíny a živil šanci na některou z medailí včetně zlata. Naději mu ale sebral Schubert, který jako jediný z finálové sedmičky vylezl až na vrchol.

Lezec Adam Ondra v olympijském finále v disciplíně rychlost.

Tsuyoshi Ueda, ČTK/AP

Nejnižší součin všech tří disciplín měl osmnáctiletý Ginés, jenž k vítězství v rychlosti přidal čtvrté místo v obtížnosti a sedmé v boulderingu. Coleman za ním celkově zaostal o dva a Schubert o pět bodů. Až čtvrtý skončil favorizovaný Japonec Tomoa Narasaki, před Ondru se dostal ještě vítěz úterní kvalifikace Francouz Mickaël Mawem.

<tr

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen

Česká olympijská účast ve čtvrtek v Tokiu:
0:30 golf ženy – 2. kolo: Spilková
1:15 plavání – 10 km – cíl: Kozubek
2:00 atletika – desetiboj muži: Helcelet, Sýkora
3:26 rychlostní kanoistika – K2 1000 m muži – semifinále: Dostál, Šlouf
9:30 moderní pětiboj- šerm: Kuf, Vlach
10:30 sportovní lezení – finále: Ondra