DNES V TOKIU: Vylepší oštěpaři reputaci? Český favorit znovu ve hře, běžkyně bojují o finále

Sportovní

Aleksandra Szmigiel, Reuters

Spilková začala jízdu za vylepšením 48. místa z olympiády v Riu skvěle. V prvním kole zahrála dvě rány pod par a je na děleném sedmém místě. Na vedoucí Švédku Madelene Sagströmovou ztrácí tři rány. O druhou příčku se dělí s odstupem jedné rány světová jednička Nelly Kordová z USA, která je dcerou bývalého českého tenisty Petra Kordy.

Od roku 1988, krom jedné výjimky, slavil český oštěp vždy olympijskou medaili. A bude mít další šanci, neboť Vítězslav Veselý a Jakub Vadlejch postoupili do olympijského finále. Oba dosáhli letošního maxima, Vadlejch byl výkonem 84,93 metru dokonce čtvrtý.

Olympijské hry Tokio 2021

Olympijské hry 2021 s označením Tokio 2020 probíhají od 23. července do 8. srpna 2021. Letní olympiáda se koná bez diváků a v akci je 115 českých sportovců. Na olympiádě v Riu 2016 získali Češi deset medailí (jedno zlato, dvě stříbra a sedm bronzů).

Fantastické semifinále běhu na 1500 metrů zaběhla Kristiina Mäki, která o 61 setin vylepšila 35 let starý rekord Ivany Walterové a v pátek poběží olympijské finále. Diana Mezuliáníková byla v druhém semifinále osmá a nepostoupila. V semifinále končí také čtvrtkařka Lada Vondrová.

Český desetibojař Jiří Sýkora v dálkařském sektoru.

Morry Gash, ČTK/AP

Po úvodním dnu olympijského desetiboje je Adam Sebastian Helcelet sedmnáctý a Jiřímu Sýkorovi patří 19. místo. Největší favorit Kanaďan Damian Warner rozjel tokijskou soutěž na 9000 bodů, ve výšce i na čtvrtce pak sice ztratil, přesto po úvodním dnu vede o 81 bodů před Ashleym Moloneym z Austrálie. Světový rekordman Francouz Kévin

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen