FORMULE ONLINE: Budou domácí příznivci v Zaandvortu slavit? Verstappen jede z pole position

Sportovní

Piroschka Van De Wouw, Reuters

Verstappen odstartoval z pole position a bez problémů odrazil oba Hamiltonovy pokusy dostat se do čela pomocí dřívější zastávky v boxech. Na okruhu v Zandvoortu, kam se formule 1 vrátila po 36 letech, si v bouřlivé atmosféře před 70 tisícovkami fanoušků připsal sedmý triumf v sezoně.

„Jak můžete slyšet, je to neuvěřitelné,“ poukázal na nadšené tribuny Verstappen. „Očekávání byla obrovská, ale není snadné je naplnit. Proto jsem rád, že se mi to povedlo a ještě jsem se dostal do čela šampionátu,“ dodal.

Sedminásobný mistr světa Hamilton promarnil šanci připsat si jubilejní 100. vítězství v kariéře. Šestatřicetiletý Brit po třinácti závodech sezony na druhém místě pořadí ztrácí na Verstappena tři body.

Hamilton se o tzv. undercut poprvé pokusil v 21. kole, ale Verstappen okamžitě zareagoval a udržel se před jezdcem Mercedesu. Do vedení se díky tomu dostal Bottas, ale na opotřebovaných gumách v čele vydržel jen deset kol.

Poté se před něj bez potíží dostali Verstappen i Hamilton, který druhou zastávku v boxech načasoval na 40. kolo. Avšak i tentokrát si třiadvacetiletý pilot Red Bullu rychlou odpovědí první místo pohlídal.

V pořadí třetí muž Velké ceny Nizozemska Valtteri Bottas sprchuje na pódiu šampaňským domácího vítěze Maxe Verstappena.

Benoit Tessier, Reuters

„Cítili jsme šanci, ale načasovali jsme to špatně. Také jsem nečekali, že Verstappen zajede pro tvrdou sadu pneumatik, ale tak to prostě někdy chodí,“ řekl šéf Mercedesu Toto Wolff. „Jel jsem od začátku do konce na plný plyn, ale Red Bull byl dnes příliš dobrý,“ dodal Hamilton.

Závěr oživil menší kontroverzí

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen