FOTBAL ONLINE: Předvedou se Češi? Silná Itálie prvním soupeřem před šampionátem

Sportovní

Antonio Calanni, ČTK/AP

Přitom v úvodu se zdálo, že nejde jen o Janktův slib. Natož pak o předzápasové fanfaronství.

„I pro Italy to bude dobrá prověrka. Narazí na tým, který nebude čekat na své polovině a bránit výsledek, ale bude chtít hrát fotbal,“ sliboval legionář z Janova před boloňským testem české reprezentace. Prvním před cestou na EURO.

Šilhavého tým skutečně aktivně začal. Držel míč, kombinoval, na prvních deset minut se usadil na polovině squadry. A to přitom domácí nastoupili v silné sestavě, o čemž svědčila nejen přítomnost rutinérské stoperské dvojice Bonucci – Chiellini, ale i to, že se na trávníku objevil i čerstvý vítěz Ligy mistrů Jorginho. I několik centrů do italské šestnáctky mířilo, Krmenčík se dokonce pokusil Donnarummu překvapit lobbem z dálky. Šlo ovšem jen pokusy. Nebo spíš pouze o náznaky pokusů.

Ve vzdušném souboji Michael Krmenčík a Giorgio Chiellini.

Alberto Lingria, Reuters

Na účelně hrající squadru si však Češi nepřišli. Italové se drželi své taktiky a svého fotbalu. Organizovaného, disciplinovaného, promyšleného, nabírajícího s ubíhajícími minutami na obrátkách i vyšším rytmu.

Přitom trpělivě čekali na svou chvíli.

Přišla až překvapivě brzy. Brabec s Bořilem nezvládli vzdušný souboj s podstatně menším Berardim, Čelůstka si nevěděl rady s Immobilem, jemuž dopřál přemíru prostoru. Proto střelu jen tečoval a domácí nejenže vedli, ale český tým dokonale vykolejili.

Střelec úvodního

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen