Halepová musela do karantény. Je ohrožena i její účast v Praze?

Sportovní

V Palermu se hraje od 3. srpna a tamní Ladies Open bude prvním profesionálním turnajem po téměř pětiměsíční pauze. Dvojnásobná grandslamová vítězka a bývalá světová jednička Halepová měla být na Sicílii hlavní favoritkou, stejně jako o týden později v Praze, kde také organizátorům přislíbila účast. Ta snad i přes znovu se zpřísňující opatření nebude ohrožena.

Ředitel turnaje v Palermu Oliviero Palma uvedl, že se pokusí u ministra Speranzy získat pro balkánské tenistky v čele s Halepovou výjimku. Turnaj se podle něj bude konat za přísných hygienických podmínek, všechny hráčky se před odletem do Palerma podrobí testům na covid-19, další kontroly budou následovat po příletu a poté po čtyřech dnech.

 Vzkaz Simony Halepové českým fanouškům

„Jsme přesvědčeni, že zdravotní pokyny zavedené WTA jsou tak přísné, že zajistí bezpečnost a zdraví nejen sportovců, ale i všech pracovníků na akci. Jsem si jistý, že jsou splněny všechny nutné podmínky k tomu, aby bylo možno dát výjimku tenistkám z Rumunska nebo Bulharska, aby nemusely do karantény a tedy i odříct účast,“ uvedl šéf turnaje Palma.

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen