HOKEJ ONLINE: Pokus číslo 4. Dočkají se Třinec a Boleslav v Lize mistrů první výhry?

Sportovní

Vladimír Pryček, ČTK

Třinec potřeboval zvítězit v základní hrací době, aby si udržel naději na postup, nicméně v souboji se švédským suverénem, který zatím v základní skupině Champions League neztratil ani bod, tahal od začátku za kratší konec. Boj ztížila domácím i absence elitního kanonýra Martina Růžičky, který sice figuroval v zápise o utkání, ale nenastoupil. Trenéři točili jedenáct útočníků a netypicky se na křídle objevoval i obránce Jakub Matyáš.

Oceláři si přesto paradoxně vypracovali výbornou možnost otevřít skóre, ale Miloš Roman na brankáře Krasimira Kaskisuoa nevyzrál. První gól padl až ve 33. minutě, když se čtyři sekundy po návratu vyloučeného Milana Doudery prosadil z dorážky Patrik Zackrisson. Druhou branku přidal na začátku třetí třetiny Alexander Lundqvist střelou od modré čáry. Ze stejného místa využil v 50. minutě přesilovou hru Max Veronneau.

Švédové přestříleli Oceláře 36:18 a čestný úspěch zaznamenal až Michal Kovařčík střelou z levého kruhu v přesilovce necelých pět minut před koncem zápasu za stavu 0:3. Na výsledku už nic nezměnila ani hra domácích bez brankáře. Třinec ve zbývajících dvou zápasech se Slovanem Bratislava může v tabulce skupiny F maximálně uhájit třetí místo.