I prezident mu před finále radil, jakou sestavu má ve Wembley postavit, Uhrin ale ani na Havla nedal

Sportovní

Sport.cz

Pamatujete si ještě, co vám radil? Vzpomenete si na jedenáctku, kterou by ve Wembley tehdy postavil on?

Vůbec. Já ty dopisy přečetl a pustil je z hlavy. S fotbalem jsem chodil celý život spát, abych s ním ráno zase vstával. A tehdy v Anglii obzvlášť. Proto jsem je hned odložil.

Škoda, dnes by to byly obzvláště cenné artefakty. Prezident, který se nikdy netajil, že mu sport vůbec nic neříká, a troufal si radit, jak postavit finálovou jedenáctku.

To tak, abych si nechal radit. A před finále k tomu. Trenér se musí umět rozhodnout sám a pak nést odpovědnost, tím jsem se řídil celá léta.

Kúdela se odvolal k mezinárodní arbitráži CAS proti trestu od UEFA

Mohl jste si ale nechat Havlovy dopisy zarámovat, vodit k nim hosty ve vašem lázeňském sanatoriu ve Františkových lázních a chlubit se, že vám chtěl radit sám prezident.

Ono stačí, že se občas někdo zastaví u glejtu stvrzujícího, že jsem byl vyhlášen nejlepším trenérem šampionátu. Zvolili mě takoví velikáni jako Arséne Wenger, Alex Ferguson a kdo ví, kdo všechno tehdy v komisi expertů zasedal. Já ale na takové věci nejsem. Ani na glejty a metály, ani na rady.

Momentka s královnou. Trenér Dušan Uhrin po převzetí stříbrné medaile z rukou britské panovnice Alžběty II.

Profimedia.cz

Ale fotografii, na níž vám, trenérovi vicemistrů Evropy, předává anglická královna Alžběta stříbrnou medaili a podává vám ruku, v Mariotu vystavenou máte…

Jo, tu z Wembley. Ale mohly tam být i další.

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen