José de Sousa se dočkal. Poprvé vyhrál zápas na mistrovství světa

Sportovní

První zápas večerního programu obstarali Luke Woodhouse a Jamie Lewis. Napínavou bitvu začal skvěle Angličan Woodhouse, když vyhrál první set 3:0 a druhý 3:2. V tu chvíli ale zabral Velšan a zbylé tři sety vyhrál všechny shodně 3:1. Lewis vyhrál, přestože měl v zápase nižší bodový průměr i horší úspěšnost zavírání.

Po nich se k terči vydali Ron Meulenkamp a Boris Krčmar. Chorvatský šipkař do zápasu vlétl parádně, Nizozemci sebral dva servisy a vyhrál v setu 3:0, jenže poté se situace obrátila a Meulenkamp vyhrál stejným poměrem. Ve třetím setu vyhráli vždy hráči na podání a díky jednomu brejku ze čtvrtého setu se z postupu do druhého kola radoval Meulenkamp. Stačilo mu necelých 88 bodů na tři šipky 32% úspěšnost na doublech.

Třetí večerní duel nabídl nejlepší šipky. Ryan Searle byl suverénním favoritem, avšak s Američanem Laubym se na výhru pořádně nadřel. „Heavy Metal“ si celý zápas držel bodový průměr nad stobodovou hranicí, až špatné zavírání v závěru ho shodilo na konečných 98 bodů. Lauby ve čtvrtém legu dvakrát zavřel více než sto bodů a Angličan prováhal hned pět matchdarts. Mrzet ho to nakonec nemuselo, v rozhodujícím setu vyhrál 3:1 a v druhém kole vyzve Jeffreyho de Zwaana.

Nakonec se odehrál duel druhého kola. V něm zadělal na senzaci Ross Smith, když Josého de Sousu v prvním setu vyškolil poměrem 3:0. Jenže poté už úřadoval „Special One“. Portugalec vyhrál zbylé tři sety výsledkem 3:1, a stejným poměrem tedy zvítězil i v zápase. Loni a předloni de Sousa vypadl v prvním kole a v roce 2012 vypadl v předkole, výhra nad Smithem je tak jeho první na mistrovství světa.

Jamie Lewis – Luke Woodhouse 3:2 (0:3, 2:3, 3:1, 3:1, 3:1)

Ron Meulenkamp – Boris Krčmar 3:1 (0:3, 3:0, 3:2, 3:1)

Ryan Searle – Danny Lauby 3:2 (3:0, 2:3, 3:0, 2:3, 3:1)

José de Sousa – Ross

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen