Kdo získá titul bantamové váhy? Neporažený Yan nebo legenda UFC

Sportovní

Bantamové (do 61,2 kg) i muší váze (do 57 kg) dlouho vládnul Henry Cejudo (16-1), nicméně ten se v květnu po obhájení titulu na UFC 249 rozhodl ukončit kariéru a obě váhovky se tak ocitly bez krále.

UFC rozhodlo, že šance na titul patří bývalému šampionovi José Aldovi (28-6), který dlouho dominoval pérové váze, než jeho vládu ukončil Conor McGregor (22-4).

Třiatřicetiletý Brazilec se měl o titul utkat již dříve, a to právě s Henry Cejudem. Avšak kvůli koronavirové krizi a cestovním omezením musel odstoupit.
 

V bantamové váze absolvoval pouze jeden zápas s Marlonem Moraesem (23-6-1). Ačkoli mnohé svým výkonem přesvědčil, bodoví rozhodčí vyrovnaný zápas rozhodli ve prospěch soupeře.

Aldovi nyní patří šestá příčka žebříčku bantamové váhy a ačkoli je před ním několik žhavých kandidátů, podle nynějšího soupeře Petra Yana (14-1) je právě on vhodný kandidát na titul.
 

„Zaslouží si titulovou šanci, protože mu byla slíbena již dříve. Je pořád nebezpečný a hodně slavný. Je to legenda našeho sportu. Bude to hodně zajímavý zápas,“ sdělil Yan během předzápasové online konference.

Naopak vycházející hvězda Yan si svou pozici teprve obstojně buduje. V UFC, kde zápasí od roku 2018, úspěšně absolvoval šest duelů. V žebříčku mu patří třetí příčka a nyní ho čeká první titulová šance. Je přesvědčen, že brzy usedne na trůn bantamové váhy, kde dlouhé roky zůstane.
 

„Můj plán je prvně vyhrát pás šampiona. A pak ho obhájím proti komukoliv, koho mi UFC předhodí. Nechci skákat z divize do divize, ale soustředit se na bantamovou váhu,“ vyjádřil se na konferenci před UFC 251.

Tři titulové zápasy a premiéru Jiřího Procházky na UFC 251: Usman vs. Masvidal sledujte v neděli 12. července živě od 1:30 na Nova Sport 2 a VOYO.
 

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen