Mrznout začne od poloviny prosince

Aktuální zprávy

Týden od 23. do 29. listopadu by měl být oblačný s deštěm nebo přeháňkami, od vyšších poloh by měly padat srážky smíšené nebo sněhové. Noční teploty se budou pohybovat mezi 2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C.

Období od 30. listopadu do 6. prosince by mělo být zřejmě nejteplejším obdobím. Noční teploty by se měly pohybovat mezi 0 až -5 °C, denní v intervalu 2 až 6 °C. mělo by být zataženo nízkou oblačností a mlhavo. Koncem období by mělo přibývat oblačnosti se sněžením.

V týdnu od 7. do 14. prosince by mělo začít výrazněji mrznout v noci. Meteorologové počítají, že by teploty mohly klesnout až k -4 °C, denní by se měly pohybovat mezi -1 °C až 5 °C.

Podstatně chladnější počasí by se mělo projevit v týdnu od poloviny prosince, tedy od 14. do 20. prosince. Mrznout by mělo nejen v noci, ale i během dne. Měsíční výhled počítá s nočními teplotami v intervalu -4 °C až 1 °C, denní mohou klesat k -4 °C, meteorologové počítají s průměrem kolem 3 °C.

Z hlediska celkového množství srážek meteorologové předpokládají, že období od 23. listopadu do 20. prosince bude jako celek podprůměrné, takže trend postupného ubývání srážek během posledních týdnů bude pokračovat.

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen