Riskování skončilo nešťastně, další dva horolezci zemřeli při výstupu

Sportovní

V sobotu totiž při výstupu na stejnou horu zemřel Španěl Sergi Mignote. Horolezec nešťastně spadl a následkům pádu podlehl. Přitom to pro něj byla poslední výzva, kterou si chtěl splnit sen, tedy vylézt na horu K2 bez kyslíkové bomby, a to v zimě. 

Se samotnou horou měl zkušenosti již z léta 2018. Tam se dokonce na čtyři hodiny ztratil. Sám pak prohlásil, že si myslel, že to je konec jeho života. Ten však přišel o necelé tři roky později. Mignote měl 49 let.

A další smutná zpráva přišla brzy. Horolezec Alex Goldfarb ze Spojených států amerických pravděpodobně spadl z útesu na vrcholu hory Pastore Peak (6209 metrů) poblíž již zmíněné hory K2.


Jeho tělo se zpočátku nedařilo najít. Pákistánská armáda tak zahájila operaci k vystopování horolezce pomocí vrtulníků. Šance, že přežil, byla mizivá. Během záchranné operace si totiž armáda všimla mnoha trhlin na vyšších svazích hory. Smutná zpráva se v pondělí potvrdila. Jeho tělo bylo nalezeno na úbočí hory Pastore Peak. 

Jeden z nejslavnějších českých horolezců Radek Jaroš si myslí, že K2 v zimě už moc lidí lákat nebude. ‚‚Tím, že tento vrchol byl v zimě nedávno pokořen, skončila jedna etapa. Šlo o poslední čtrnáctou vylezenou osmitisícovku. To výzva byla. Ovšem tím, že je překonaná, tak si myslím, že následující roky tam nikdo nebude. Na to bych si vsadil,“ řekl webu Nova Sport.

O zdolání druhé nejvyšší hory světa jsme vás informovali v Televizních novinách:

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen