S Guľou si přidávali po tréninku. Teď kouči Plzně fušuje bývalý prvoligista do řemesla

Sportovní

archiv Jiřího Maška

„Mám radost, jak se projekt rozjel. Letos mám nejvíc dětí, během šesti turnusů se jich tu v létě protočí tři stovky. Jsme tedy největším příměstským kempem v Česku,“ těší 41letého Maška, který prošel Jabloncem, Teplicemi, Mladou Boleslaví. Několik sezon strávil v Turecku a na Kypru.

Dvoufázové tréninky prokládá besedami, na které zve bývalé i současné osobnosti české ligy. Kluci se jich můžou na cokoli zeptat. Například k trojici Klokanů přilétl dotaz, jaký byl jejich bývalý spoluhráč Martin Hašek, který si vyvzdoroval odchod ze Sparty.

Tajemství fotbalového rebela Haška je venku: Brzy prý zamíří do turecké ligy

Impuls k provozování kempu (informace na Facebooku nebo na www.kempmasek.cz) poskytl Maškovi jeho syn. „O prázdninách jsem nevěděl, co s ním. Zároveň jsem chtěl vždycky trénovat. Takže to byla přirozená cesta,“ říká Mašek. Každou z pěti tréninkových skupin vede jeden kouč, Mašek na všechno dohlíží. Od pondělí do pátku absolvují hráči dva tréninky po hodině a půl.

Při svém mládí má Mašek velké zkušenosti. Za poslední roky totiž prošel v roli trenéra prakticky všemi kategoriemi. Od přípravky až po muže. „Myslím, že každý kouč by si měl tuto cestu projít. Aby poznal, co v každé kategorii funguje. Jako například Pavel Vrba,“ podotýká Mašek, jenž nyní vede 14-15leté žáky v Mladé Boleslavi.

„Tihle kluci jsou fantastičtí, je u nich značný progres. Mužní, chlupatí, začínají s holkami, rostou jim vousy, procházejí pubertou. Ale jsou do fotbalu zažraní, fungují, jak člověk chce,“ pochvaluje si Mašek.

Trenér Viktorie

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen