Šampionka WNBA nedostala zdravotní omluvenku z ligy

Sportovní

Basketbalová hvězda Elena Delle Donneová neuspěla se žádostí, aby ze zdravotních důvodů mohla vynechat letošní sezonu WNBA. Úřadující vítězka soutěže s Washingtonem a nejužitečnější hráčka minulého ročníku se obává o své zdraví poté, co se roky potýkala s lymskou boreliózou. Tato nemoc ale není na seznamu chorob, které ligoví lékaři označili za riskantní v souvislosti s možnou nákazou koronavirem.

Profimedia.cz

„Miluju svůj tým, loni jsme prožili neuvěřitelnou sezonu a moc ráda bych hrála. Otázkou ale je, jestli je pro mě ligová bublina bezpečná. Můj osobní lékař, který mě léta ošetřoval kvůli lymské borelióze, mi řekl, že nákaza a komplikace s covidem-19 pro mě představují velké riziko,“ uvedla Delle Donneová. V případě, že se nyní rozhodne nehrát, nebude třicetiletá Američanka dostávat plat.

„Rozmýšlím se, bavím se s doktorem a svojí ženou. Brzy oznámím, jak jsem se rozhodla. Soucítím s každým, kdo si musel vybrat mezi zdravím a příjmem, a samozřejmě všemi, co přišli o práci nebo domov,“ prohlásila olympijská vítězka z Ria de Janeiro a mistryně světa z roku 2018. Vedení WNBA odmítlo s odkazem na lékařské tajemství záležitost komentovat.

Zkrácená sezona se bude hrát od 25. července v akademii IMG v Bradentonu na Floridě.

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen