Šéf Motola Ludvík: Copak se děje něco jiného než promořování? Lockdowny jen odsouvají problém

Aktuální zprávy

V České televizi jste v pondělí uvedl, že jste proti zavedení lockdownu. Nebojíte se, že se kvůli nové variantě viru SARS-CoV-2 omikron zaplní nemocnice?

Toho já se bojím, ale problém je v tom, že tomu by žádný lockdown podle mě nezabránil. Mám problém s tím, když se používá kladivo tam, kde by se měl použít šroubovák. Pokud je omikron tak extrémně nakažlivý, jak se jeví, tak stejně projde populací, ať bude lockdown, nebo nebude.

Omikron údajně ale může obejít vakcínu. Není tedy lockdown jediné řešení, jak virus zpomalit, když už ne zastavit?

Jestli je ten virus tak nakažlivý, jak se uvádí, tak byste musela být doma zabalená do igelitu, abyste ho nechytila. Problém je v tom, že musíte zvažovat rizika. Další lockdown už země budou rozdýchávat ztuha. Hlavně si všimněte, že dosud lockdowny nebyly nijak extrémně úspěšné, spíš problém posunuly v čase. Samozřejmě že lockdown v březnu, když po něm přijde teplé počasí, tak možná smysl má. Ale když dnes zavřete na čtrnáct dnů a otevřete v lednu, kdy bude typicky sychravé chřipkové počasí?

Takže bychom se měli promořovat?

A ono se děje něco jiného? Když se podíváte, jakým způsobem prošla delta? Omikron je x-násobně infekčnější než všechny předchozí varianty. Takže pokud byste chtěla udělat lockdown, tak by musel být absolutní. Nikdo s nikým by se nepotkával. Jak byste to chtěla udělat?

Náklady lockdownu jsou podle mě tak vysoké, že neodpovídají stávajícím rizikům.

Dosud lockdowny alespoň průchod viru populací zpomalily. Jestli není nerozum najednou dovolit i vánoční večírky a podobně.

No, dříve nebyly vánoční večírky, byl lockdown a celá vlna se jen posunula. Otázka prostě je, jestli lockdowny pomůžou. Můj soukromý názor je, a nechci ho nikomu vnucovat, že škody způsobené lockdownem jsou daleko větší, než

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen