Sionko oblékal dres Sparty i Rangers: Nenávistných vášní na Letné se neobávám

Sportovní

Jan Handrejch, Právo

Jak vzpomínáte na sezonu 2006/07, kdy jste hrával za Rangers?

Byla to pro mne dobrá zkušenost. Skotský fotbal je hodně tvrdý, vzhledem k mojí drobnější postavě, nejsem žádný hromotluk, jsem záhy přišel na to, že nejsem ten správný typ. Za francouzského trenéra Paula Le Guena jsem hrál pravidelně, když ho vystřídal Skot Walter Smith, pořádnou šanci už jsem nedostal, tak jsem se rozhodl odejít. Zvolil jsem FC Kodaň.

Znovu ožívají vzpomínky na jarní incident v duelu se Slavií na trávníku Rangers. Může se něco takového v Praze nebo pak v Glasgow opakovat?

To si nemyslím, hráči obou týmů se soustředí na fotbal. Navíc to byl incident se Slavií. Víc mi vadí, že Kamarův právník rozdmýchává nenávistné vášně přes skotský bulvár. Nevím, jestli opravdu řekl: Nejezděte do Prahy, ale je to nesmysl. Hysterie člověka, jemuž dal někdo v médiích prostor. V Glasgow budou fanoušci vědět, že hrají se Spartou, není důvod vyvolávat vášně. Věřím, že si přijdou zápas užít a Spartě připraví peklo, ale sportovní.

Nejezděte do Prahy, hrozí vám nebezpečí! varuje fanoušky Kamarův právník

Rangers jsou protestanti, Celtic katolíci. Je tahle náboženská rivalita hodně znát?

Sami o sobě to jsou velcí městští rivalové, hlavně při derby však byla znát i rozdílnost vyznání. Atmosféra byla vždycky hodně bouřlivá, někdy až za hranou.

[embedded content]

Za Celtic hrával váš spoluhráč ze Sparty Jiří Jarošík. Mohli jste se vůbec scházet?

Ve městě moc ne, ale Jirka chodil k nám. Manželka udělala některé z tradičních českých jídel,

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen