Trenér Mourinho kritizuje: Anglie nechtěla vyhrát, neukázala touhu

Sportovní

Anglie hrála se Skotskem nakonec bez branek, čímž je jasné, že Česku stačí jediný bod ze vzájemného utkání k výhře ve skupině.

Mnozí komentující nicméně debatovali o tom, že Anglie nechtěla vyhrát, protože tým z prvního místa jde na jednoho z trojice Portugalsko, Německo a Francie.

Podobným názorem se prezentoval i José Mourinho, který anglickou reprezentaci ani trošku nešetřil. “Neviděl jsem od Anglie nějaký risk ani touhu zvítězit,” opřel se do týmu Garyho Southgatea portugalský kouč.

“Pokud by Anglie chtěla porazit Skotsko, tak by vystřídala v šedesáté minutě záložníka Phillipse ke zvýšení kreativity ve středu pole. Strach z prohry byl ale silnější,” dodával nový trenér římského AS.

“Pragmatismus z výsledku a postupu ze skupiny byl na konci duelu jasný. Pro Anglii bylo důležitější udržet remízu, místo pokusu o výhru nad historickým rivalem,” pokračoval Mourinho.

Zkušený portugalský trenér nicméně vyzdvihl hru Skotska, jeho chvála šla přímo na adresu kouče Stevea Clarka. “Zorganizovali hru velice dobře. Byli jednotní a připraveni bojovat, ale i dost sebevědomí. Jdou domů jako hrdinové a stále jsou pro ně otevřené dveře, aby se kvalifikovali proti Chorvatsku, které nepředstavuje velkou hrozbu,” zakončil trenér, jenž si během kariéry vysloužil přezdívku Special One.

 

VIDEO: Evropský šampionát je ve znamení hrátek s lahvemi, vše začal Cristiano Ronaldo:

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen