Zájem o očkování se zvyšuje

Aktuální zprávy

„Registrujeme zvýšený zájem o očkování. Za včerejší den se přihlásilo na očkování téměř 13 tisíc nových lidí,” napsali v pátek zástupci Chytré karantény na svém twitterovém účtu.

Zájem se podle Chytré karantény zvedá i na dočasných očkovacích místech v obchodních centrech a na nádražích, o jejichž konci se mluvilo v souvislosti s nízkým zájmem ještě na začátku října.

Fronta před očkovacím centrem v OC Chodov

Foto: Novinky

„Rekordní počty očkují opět i místa bez registrace. Například na pražském Chodově včera naočkovali téměř 1000 lidí a v Brně necelých 500,” doplnila Chytrá karanténa.

Počet prvních dávek se zdvojnásobil

Po otevření očkovacího centra na Chodově 12. července zde denně aplikovali v průměru 1100 vakcín. V prvním říjnovém týdnu to bylo asi 400, tedy zhruba třetina.

Očkování v OC Chodov

Foto: Novinky

Přibližné počty celkově denně vyočkovaných dávek se od zhruba poloviny září pohybovaly okolo deseti tisíc. Výraznější nárůst ovšem nastal tento týden, kdy se ze 13 tisíc počet aplikovaných dávek zvedl na čtvrtečních téměř 26 tisíc.

Z toho prvních dávek, tedy nově rozhodnutých lidí, bylo 6944. Proti minulému čtvrtku, kdy se prvních dávek vyočkovalo 3495, je to téměř dvojnásobek.