Basketbalisty Lakers dělí poslední vítězství od 17. titulu

Sportovní

Mark J. Terrill, ČTK/AP

James byl nejlepším střelcem zápasu s 28 body, k tomu přidal 12 doskoků a osm asistencí. Znovu tak přiblížil Lakers k první trofeji po deseti letech. Klíčovou tříbodovou střelu proměnil Anthony Davis 40 sekund před koncem, Miami už poté devítibodovou ztrátu nedohnalo.

„Byla to strašně důležitá akce a rozhodující moment utkání,“ řekl James. „Ve čtvrté části se obvykle rozhoduje o vítězi. Máte 12 minut na to ubránit svůj náskok. V útoku jsme hráli to, co jsme chtěli. Velmi dobře jsme volili akce a střely. Je to o nastavení mysli. Naše práce je soupeře přestřílet nebo mu nedovolit dát víc bodů, než dáme my, což je v podstatě to samé. Takhle to máme v týmu nastavené, jak je rok dlouhý,“ dodal James, který odehrál 53. zápas ve finále a posunul se v historické tabulce na páté místo.

Butler historickým výkonem dovedl Miami k první výhře ve finále

Během utkání se týmy desetkrát vystřídaly ve vedení. Za tři čtvrtiny měli nejvyšší náskok Lakers, kteří vedli o sedm bodů. Miami dokázalo odskočit maximálně na pět bodů. O vítězi se tak rozhodovalo až v závěru.

Tři minuty před koncem Heat o dva body prohrávali a Jimmy Butler netrefil trojku, čehož z protiútoku využil Kentavious Caldwell-Pope. Po oddechovém čase díky jeho dalším bodům Lakers vedli o sedm bodů, a protože dvoubodová střela Bama Adebaya přišla po časovém limitu, vstupovali do posledních 120 sekund v lepším rozpoložení.

Rondo a Davis rozhodli

Jae Crowder ještě trojkou dokázal manko snížit, jenže pak obranu Miami vyškolil náhradní rozehrávač Rajon Rondo. Ten vzápětí ještě

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen