Bolestné procitnutí. Raška litoval, že taktika na USA nezafungovala

Sportovní

JASON FRANSON, ČTK/AP

Hráče hodně mrzelo, že na ledě nenavázali na pečlivost, s níž zaskočili Rusy a ke konci úplně ztratili vlastní hokejovou tvář. „U videa jsme si před zápasem řekli, co bychom měli plnit, jenže nedokázali jsme mít po celou dobu dobrý pohyb ani uplatnit rychlý přístup k protihráčům, litoval obránce Radek Kučeřík.

Taktika se zdála funkční jen v první části. „Musím uznat sílu soupeře, ale do půlky zápasu jsem zásadní herní rozdíl neviděl. Přišlo i pár našich brejků, jenže se nepovedlo je využít. Pak si to už soupeř už převzal. Mám názor, proč se tak stalo, ale než soudit bezprostředně pod dojmem vysoké porážky, nechám si ho až na analýzu,“ uvažoval trenér Karel Mlejnek.

Kruté vystřízlivění české dvacítky. Dostala další sedmigólovou nadílku

Kučeříka mrzelo, že se nepovedlo soupeři hru znepříjemnit. „Američané oproti Rusům rychleji vnikali do útočného pásma, více tvořili a tlačili se neustále do brány, což nám činilo potíže. Když jsme pak po obdržených gólech ve druhé třetině museli víc otevřít hru, nevycházela nám už ani snaha hrát čistě do těla. Pokud chodíme do soubojů pozdě, tak se to se hned píská,“ litoval český obránce, jenž měl nejvyšší ice time, když strávil na ledě téměř dvacet minut.

Američan Bobby Brink (24) jásá, právě překonal českého brankáře Lukáše Paříka (1).

JASON FRANSON, ČTK/AP

Reálnější obrázek úrovně reprezentační dvacítky na letošním šampionátu tak zřejmě nabízejí sedmigólové debakly od Švédů a Američanů víc než překvapivý skalp Ruska. Přitom i na USA vyrukovalo

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen