Chceme hrát daleko aktivněji, hlásí Král. Rolinek bude chodit i na led

Sportovní

Josef Vostárek, ČTK

V čem jste viděl největší rozdíl oproti předešlým utkáním?

Samozřejmě po trenérské změně je nálada vždycky jinačí… Kluky jsme i za nepříznivého stavu neustále nabádali, ať jsou furt aktivní a nezabalí to, že je Třinec schopnej dostat nějaké góly, což se i ukázalo. Udělali jsme samozřejmě taky dost chyb, ale oproti soupeři máme podstatně mladší a nezkušenější tým, takže se dalo i čekat, že se něco takového stane. Měli jsme ale slušnej přechod z obrany do útoku, hráči bruslili, nikde puk nepřidržovali, nevraceli se s ním zpátky.

Navíc se vám dařily clony…

Ano, vstřelili jsme asi tři góly, když jsme měli hráče na masce. Hráli jsme výborně přesilovky a drželi jsme se na kotouči. Nabádali jsme hráče, aby se na něm udrželi, protože jsme věděli, že Třinec nehraje při oslabeních žádnej aktivní přístup. Nechtěli jsme se pouštět do zběsilých a nepřipravených střel.

Hlavní trenér Pardubic Richard Král a týmový manažer Pardubic Tomáš Rolinek.

Josef Vostárek, ČTK

Jak hodnotíte třetí třetinu, v níž jste stáhli třígólový deficit?

Byla parádní. Musím poděkovat klukům, protože otočit stav z 3:6 s takovým týmem je prostě pecka!

Měli jste k hráčům před utkáním nějaký motivační pohovor?

Ne, žádnej. Řekli jsme klukům, co bychom si od nich představovali, že jsme teď všichni na jedné lodi a pokud budou mít cokoliv, že za námi můžou kdykoliv přijít. Jsme ochotni s nimi diskutovat a věci řešit. Že jsme tady my pro ně a oni pro nás.

V bráně jste vsadili na Milana Kloučka, který v první třetině čtyřikrát inkasoval a v jejím závěru se navíc zranil. Jak to

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen