Co se musí stát, aby se do sebe lidé zamilovali

Aktuální zprávy

Podle psycholožky Elizabeth Phillipsové z University of Central Florida vědci identifikovali hned několik věcí, díky kterým se dají lidi dohromady. Zajímavé podle ní rovněž je, že proces zamilování bývá mnohem složitější, než si lidé myslí.

Podobnost

Říká se, že protiklady se přitahují, ale mnohem pravděpodobnější je, že skončíte ve vztahu s někým, kdo je vám v mnoha ohledech velmi podobný. Což ne vždy bývá skvělá zpráva, že?

Opětované city

Je poměrně jasné, že neskončíte ve vztahu s někým, kdo k vám nebude nic cítit. Ale to neznamená, že se do dotyčného nemůžete vy i tak zamilovat.

Vědci dokonce tvrdí, že pokud budou vaše pocity dostatečné silné, je to dost silný podnět k tomu, aby k vám dotyčný začal časem cítit to samé, i když šlo dříve třeba jen o kamaráda, uvádí server Yourtango.

Přitažlivost

Požadované vlastnosti u partnera se u lidí mnohdy velmi liší. Pro někoho jsou důležitější osobnostní rysy, pro jiné vzhled. Každý má něco, co ho na druhém přitahuje. Pokud nic z toho dotyčný na rande nemá, jen těžko se do něj zamilujete, i kdyby to jinak byl naprosto skvělý člověk.

Sociální vlivy

Podle Phillipsové existují rovněž sociální vlivy, které předurčují náš „výběr“. Patří do nich například věk, původ či kultura.

Faktor nebezpečí

Odborníci radí, pokud chcete najít lásku, vyhledejte aktivity, které v sobě mají malou dávku „nebezpečí“. Zkuste třeba bungee jumping nebo potápění.

Byť se to zdá nelogické, reálný základ to podle vědců má. Být s někým jiným v podobně adrenalinové situaci je mnohdy spojovacím „zážitkem“, díky kterému se do sebe lidé zamilují.

Naplnění