HOKEJ ONLINE: Tohle Rusové nečekali, Češi vedou

Sportovní

Jason Franson, ČTK/AP

Do branky se postavil Lukáš Pařík, vystřídal Nicka Malíka, který chytal proti Švédsku. Do hry ve třetím útoku naskočil Adam Raška, který měl v prvním utkání stopku z přípravy proti Slovákům. Dres také poprvé na šampionátu oblékl Šimon Kubíček jako sedmý obránce.

Zabezpečené střední pásmo, to byl základ pro český tým v první třetině. Občas výpad, jinak se drtivá většina z úvodních deseti minut odehrávala v české obranné třetině. Poté se i Češi osmělili, a dokonce zaznamenali více střel. Po dvaceti minutách 11:9, žádný gól ale nepadl.

Program hokejistů na MS do 20 let v Edmontonu
sobota 26. 12. Česko–Švédsko 1:7
pondělí 28.12. Česko–Rusko 2:0
úterý 29. 12. 20.00 h Česko–USA
čtvrtek 31. 12. 20.00 h Česko–Rakousko
Začátky v našem čase, v dějišti šampionátu je o osm hodin méně.

Začátek druhé části měl podobný průběh. Pár minut ruský tlak a poté opět pozorná hra v obraně českého mužstva, kde celá pětice hráčů bránila ruským útočníkům se nebezpečněji přiblížit k Paříkovi, kde by mohli čekat na odražené puky. Svoji práci si musel odvést také ruský brankář, ale v polovině utkání stále branka nepadla.

https://www.facebook.com/narodnitym/posts/1823659807809224

Ve 33. minutě hrál českým tým první přesilovou hru, ale ani v početní výhodě se skóre neměnilo. Obrat přišel ve 37. minutě, Češi byli dlouho zavření před Paříkem, bránili se, ale dokázali ve dvou ujet. Jakub Rychlovský předvedl nečekanou přihrávku na Filipa Koffera, který se nemýlil.