Dárek na poslední chvíli? Vyrobte si ho doma

Aktuální zprávy

Originální květináče

Vánoční hvězda i jiná květina se budou vyjímat v plastovém či keramickém květináči s veselými motivy. Květináče také můžeme naplnit sladkostmi, sušeným ovocem s oříšky a dárek pod stromeček je na světě!

Květináč nejprve plochým štětcem natřeme dvěma vrstvami bílé, vodou ředitelné matné barvy s univerzálním použitím. To znamená, že je určená k novým i renovačním vrchním nátěrům kovu, dřeva, PVC, betonu, omítek a dalších materiálů v interiéru.

Vrstvy natíráme s odstupem alespoň čtyř hodin. Jakmile nátěr zcela zaschne, pustíme se do detailů jemným štětcem.

Vlastnoručně omalovaný květináč poslouží sukulentům, vánoční hvězdě, obstojí jako dárkový košík na pamlsky.

Foto: Balakryl

Z květináče např. uděláme hlavu sněhuláka, pomalujeme ho oblíbenými vánočními motivy, jako jsou sobi, andělé, sněhové vločky nebo větvička cesmíny, opatříme puntíky, abstraktními vzory.

Domeček pro trpaslíky

Výrobou domečku ve tvaru stromu se zabaví dospělí i děti. Potřebujeme jen překližku nebo lepenku, štětec, univerzální barvy, klacíky a další přírodniny.

Z materiálu vyřežeme tři nepravidelné, různě velké kruhy. Z obou stran je opatříme barvou v rozestupu čtyř hodin. Až desky zaschnou, sestavíme z nich a z předem seříznutých klacíků domeček. Začneme největším kruhem, na něj přilepíme klacíky a vytvoříme další patra.

Obyvateli domu se mohou stát dřevěné figurky, postavičky z lega, z čokoládového vajíčka nebo malé hračky, porcelánové i látkové figurky.

Foto: Balakryl

Pak už zbývá trpasličí domeček řádně zabydlet. Do jedné z destiček navrtáme dírky, provlékneme jimi provázek a zavěsíme houpačku. Z přírodnin nebo zbylých kusů

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen