Dva neuznané góly? Věřili jsme, že dáme regulérní, říká Kotala. Mladík opět čaroval

Sportovní

Michal Kamaryt, ČTK

„Obě dvě defenzivy se snažily hrát na sto procent a bez sebemenší chybičky. Takovej fotbalovej zápas. Hodně urputnej, ale jsme strašně rádi, že jsme první a důležitej krok udělali my,“ liboval si brankář Středočechů Jan Růžička.

Zápas se dvě třetiny nesl ve znamení souboje Bruslařů s výborným gólmanem Kloučkem, jenž dlouho vyzníval pro vytáhlého mladíka. Stejně jako v předkole s Karlovými Vary působil jistě a pro domácí znamenal velkou překážku. Paní Štěstěna se navíc zkraje prostřední části otočila k Bruslařům zády. Cienciala zblízka dopravil puk do sítě, jenže rozhodčí těsně předtím přerušili hru, když zůstal po nárazu do mantinelu ležet na ledě boleslavský kapitán Ševc.

O 67 sekund později už slavil Kousal, když lýtkem dopravil odražený kotouč do odkryté branky. Jenže sudí po přezkoumání videa nakonec rozpažili, když celou situaci vyhodnotili tak, že ze strany boleslavského křídelníka došlo k aktivnímu pohybu nohy.

Brankář Milan Klouček byl v Mladé Boleslavi velkou oporou Pardubic.

Michal Kamaryt, ČTK

„Myslel jsem, že puk trefil našeho obránce a počítal tedy s tím, že to bude gól,“ líčil 22letý Milan Klouček, který byl místy jako zeď a celkově kryl 46 ran. „Snažili jsme se zachovat chladnou hlavu. Kluci byli v tlaku a nechtěli jsme ho narušit zbytečnými emocemi,“ řekl boleslavský trenér Pavel Patera. „Nezlomilo nás to. Byli jsme o chloupek lepší. Věřili, že dáme nějaký regulérní a vyhrajeme,“ přitakal domácí útočník Jakub Kotala.

A stalo se! Při své páté přesilovce předvedli Boleslavští pěknou kombinaci, kterou před brankou zakončil Zbořil. Boleslav bez zraněných Luntera i Hrbase sršela skvělým pohybem, hlavně ve

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen