Formule ONLINE: V Rakousku zatím vládnou Mercedesy. Vede Bottas před Hamiltonem

Sportovní

Fanoušci motorismu se také nakonec dočkali. Další sezona formule 1 nakonec začíná u našich jižních sousedů na okruhu Red Bull Ring. A už kvalifikace naznačila, jak by to mohlo alespoň na začátku ročníku vypadat. Dominantní Mercedesy a za nimi dravý Max Verstappen. Budou výsledky závodu odrážet předvedené výkony v kvalifikaci? Těšit se můžete na tradičně obsáhlou reportáž na našem webu Sport.cz. Závod vysílá také program Sport 2.

Pool, Reuters

Trápení Ferrari, které dopadlo ještě hůře než se očekávalo a také suverénní Mercedesy, kterým by měl nejvíc zatápět rychlý Max Vesrtappen na Red Bullu, takový je hlavní postřeh z kvalifikace na první VC v letošním roce. Odkládaný start nakonec přichází v Rakousku a motorističtí fajnšmekři jsou jako na drátkách…

Kvalifikaci opanovala stájová dvojka Mercedesu Fin Valtteri Bottas, který před sebe nepustil šestinásobného světového šampiona Brita Lewise Hamiltona. Toho ale po protestech Red Bullu nakonec jury zařadila až na páté místo startovního roštu kvůli tomu, že během kvalifikace nezpomalil, když komisaři mávali žlutými vlajkami. Max Verstappen tak bude startovat z druhé pozice. Nizozemský jezdec jako jediný nasadil na kvalifikaci střední směs, s kterou podle pravidel vyjede také do závodu.

O tom, jestli se mu povede pořádně zatopit Bottasovi nebo snad vyletí někdo jiný, se přesvědčíme krátce po třetí hodině.

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen