HOKEJ ONLINE: Třinec hraje s Pardubicemi. Kdo ovládne letní pohár?

Sportovní

Jaroslav Ožana, ČTK

Oba celky postoupily ze semifinále bez boje, protože jejich soupeřům zabránila v odehrání zápasů karanténa kvůli pozitivním testům na covid-19. Třinec měl hrát s Plzní a Pardubice s Libercem.

Bezbrankový stav v úvodním dějství neprolomili domácí ani při vyloučení Kusého. V 18. minutě v dalším oslabení Dynama při Nakládalově trestu ujel Mandát, jehož fauloval Stránský. Mandát tak dostal možnost vyzrát na Štěpánka z trestného střílení, ale třineckého gólmana mezi betony neprostřelil.

Zleva Ondřej Kovařčík z Třince, brankář Třince Jakub Štěpánek a Denis Kusý z Pardubic.

Jaroslav Ožana, ČTK

Oceláři se navíc kvůli Zadinovu nesportovnímu chování museli bránit v oslabení, což se jim podařilo. Sami v 27. minutě svou třetí početní výhodu v utkání už využili. Při Poulíčkově pobytu na trestné lavici se trefil z pravého kruhu Zadina poté, co byl Klouček rozhozený po předchozí Jaškově střele. V 37. minutě mohl vyrovnat Vála, ale jeho rána skončila na pravé tyči.

V úvodu závěrečného dějství měl další velkou možnost Dynama Zeman, ale trefil před odkrytou brankou tyč. V 50. minutě se opět radovali Oceláři v početní výhodě, když Stránský našel zpoza branky volného Romana, který zvýšil na 2:0. Za 141 sekund opět Stránský přihrál Růžičkovi, jenž završil skóre. Třinec tak bude hájit v Pardubicích v odvetě tříbrankový náskok.

Finále play off Poháru Generali České pojišťovny – úvodní utkání:
HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 27. F. Zadina (Jašek, Marcinko), 50. M. Roman (M.

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen