Je to Duzza! Vyhrál finále Premier League a má první velký triumf v PDC

Sportovní

V prvním semifinále se odehrála opravdu dramatická bitva mezi vítězem základní části Glenem Durrantem a Garym Andersonem. Duzza měl lepší úvod, ve kterém si vytvořil náskok.

V prvních lezích se oběma příliš nedařilo. Po deseti rundách měli oba šipkaři průměr jen lehce nad osmdesát. První maximum přišlo až v pátém legu z ruky Andersona. Létající Skot ale začal postupně stahovat a za stavu 7:7 sebral Durrantovi brejk.

V rozhodující fázi měl ale přesnější ruku Duzza, který v devatenáctém legu přežil klinickou smrt, když Anderson nadvakrát netrefil double 8. Sám pak první šipkou zavřel dvacítku a podepsal postup do finále.

V něm se při své premiéře v Premier League střetl s Nathanem Aspinallem. Ten sice neuchopil dobře začátek duelu s úřadujícím šampionem Peterem Wrightem, který se brzy dostal do vedení 3:1.

Jenže Asp se poté rozházel a postupně přebrat otěže do svých rukou. Wright byl pod velkým tlakem, ale ztrátu na Aspinalla již nedotáhl. Těsně před přestávkou navíc anglický borec málem trefil devítku, ale osmou šipku poslal jen do single 19.

Závěr měl ale nejmladší účastník finálové čtyřky suverénní. Házel s velkou jistotou a s přehledem si pohlídal cenný triumf.

Finálový souboj byl dlouhou dobu vyrovnaný. Oba borci si drželi servis. Durrant oproti semifinálovému boji s Andersonem zvedl svůj průměr a působil mnohem suverénněji. Vyrovnaný souboj se lámal za stavu 7:6, kdy Asp dvakrát nezavřel a Duzza toho využil bryskně a kromě toho, že ukradl první brejk, jej dokázal následně při svém servisu podržet.

Karty byly rozdány jasně, Aspinall potřeboval alespoň dvakrát sebrat podání svému soupeři, což se mu nepovedlo ani jednou. Ve finále nevypadal tak jistě, jako proti Snakebitovi a především statistika zavírání jen lehce nad 24 % byla do očí bijící.

Durrant měl obrovskou sílu a na vítězství měl posléze sedm šipek. Čtyři šly mimo, ale pátou už poslal do příslušného doublu a získal první

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen