Ve středu přibylo v Česku 9544 nakažených, nejvíce od začátku epidemie

Aktuální zprávy
<!—->

Od 1. března, kde se v Česku objevily první případy covidu-19, se koronavirem v Česku infikovalo více než 139 tisíc lidí, z toho 68 531 od začátku října. Necelá polovina ze všech nakažených je jíž zdravá. 

Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že laboratoře dosáhly v úterý rekordu v počtu testů. Prověřily vzorky od 30 894 lidí, 27 procent z nich bylo pozitivních.

S prokázaným koronavirem dosud zemřelo 1 172 lidí. Ve středu jich umřelo 35, v úterý o deset více a v pondělí 58, dosud nejvíc za jeden den. Od začátku měsíce stoupl počet úmrtí lidí o 501 případů, což je víc než dvojnásobný počet než za celé září.

U většiny nakažených má nemoc mírný průběh, případně jsou úplně bez příznaků. V nemocnicích je podle posledních údajů ministerstva 2 678 pacientů s koronavirem. Stav 518 z nich je těžký.

Aktuální počet nakažených covid-19 v ČR

graph scopeSettersLine { text-align:left; margin-left: 5em; text-indent:-2em } graph scopeSettersLine a { white-space:normal !important }

Počty hospitalizovaných v posledních týdnech výrazně vzrostly. Ministr zdravotnictví Roman Prymula se proto dohodl s řediteli fakultních nemocnic na omezení plánovaných operací a další péče. Kapacitu a lůžka, která se tak

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen