Kamarádovi z mokré čtvrti měl odseknou hlavu sekerou. Byly to jen lehčí rány, řekl u soudu

Aktuální zprávy

Turek se svým o tři roky mladším známým, který u něj byl na návštěvě letos počátkem března, tři dny popíjel alkohol u sebe v bytě v pražském Hloubětíně. Po třídenním alkoholickém maratonu Turkův kamarád usnul na jeho posteli a Turek ho podle obžaloby napadl lesáckou sekyrou s výškou kovové hlavy téměř dvacet centimetrů.

Tu si vybral ze svého arzenálu, který měl pod postelí, kde měl mimo jiné například i mačetu či bodák. Podle státního zástupce Turek útočil „nejspíše z pocitu křivdy za předchozí zneužívání a okrádání ze strany bezdomovců a sociálně vyloučených, do jejichž řad poškozený rovněž patřil.“

Turek muži zasadil podle obžaloby až dvacet ran, kterými mu téměř odsekl hlavu od trupu. Mimo jiné mu přesekl krční páteř i míchu.

„Chtěl bych říct, že se cítím nevinný. Určitě,“ komentoval přednesenou obžalobu Turek a jal se popisovat, co útoku předcházelo. V pátek před činem si šel prý nakoupit a chystal se na víkendový pobyt na chatě. Koupil si i několik piv a sednul si do parku na lavičku a plánoval si víkend. Přišel k němu jeho známý s tím, jestli by ho Turek nevzal k sobě. Muž ještě zašel nakoupit nějaké to pití.

„Tak jsme popíjeli, popíjeli… asi jsme to teda přehnali, vypili jsme toho hodně,“ vzpomínal Turek. Po blíže nespecifikované době oba usoudili, že je na čase si jít lehnout. Plán podle Turka byl, že on bude spát u sebe na posteli a jeho známý si lehne na zem. Jenže se tak nakonec prý nestalo.

„Já jsem se probudil v noci a von najednou byl v tý posteli. Měl jsem zmatek v hlavě, že neměl bejt v tý posteli,“ uvedl Turek. „Vzal jsem tu sekeru a vzal jsem ho třema ranama, ale nějakejma lehčíma,“ prohlásil. Sekyru měl prý připravenou u postele na odvoz na chatu.

<div

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen