Kometa vylepšuje defenzívu. Je to pro nás dobré znamení před blížícím se play off, tvrdí Zachrla

Sportovní

Václav Šálek, ČTK

„Začínat play off ve své hale by bylo určitě z hlediska cestování lepší. To, že do hlediště teď nesmějí diváci, však jinak výhodu domácího prostředí dost smazává,“ přemítá brněnský asistent Jan Zachrla. Duel s Vary byl podle něj hodně náročný. „S výjimkou druhé třetiny, v níž jsme byli trochu pasivní, jsme ale podali velmi solidní výkon. Dali jsme gól ve hře pět na pět a poté i z přesilovky a v závěru jsme se ubránili tlaku soupeře. Jsme za tři body moc rádi,“ tvrdí.

Těší ho zlepšující se hra Komety v defenzívě. V posledních dvou extraligových utkáních inkasovala pouze jediný gól, na čemž má značnou zásluhu spolehlivě chytající Lukáš Klimeš. „Těší nás, že se po zranění dostal do formy. Máme radost, že teď málo inkasujeme. Je to dobré znamení před blížícím se play off, v němž obvykle obrany dominují,“ kvituje Zachrla s povděkem.

Kometě vyšla odveta, doma naplno bodovala

Gólman Lukáš Klimeš, který udržel v neděli čisté konto v Plzni a v duelu s Karlovými Vary propustil do sítě jedinou střelu, chválí parťáky v poli. „Máme teď ustálenou sestavu a naše defenzivní činnost jde nahoru. Já jsem moc rád, že se mně oba zápasy povedly. Snažím se chytat co nejlíp a nespekuluju, co bude za pár týdnů,“ usmívá se Klimeš na dotaz, zda si před vyřazovacími boji neříká o post brankářské jedničky, jíž byl v této sezoně dosud Karel Vejmelka.

Zleva Martin Zaťovič z Brna, brankář Karlových Varů Filip Novotný a Michal Plutnar z Karlových Varů.

Václav Šálek, <a

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen