Neměli jsme ani jednoho zdravého obránce. To nemapatuju, říká trenér Varů

Sportovní

Slavomír Kubeš, ČTK

„Se sezonou jsme abnormálně spokojení, protože jsme o kousek zase posunuli náš výkon. Letos jsme v základní části získali 73 bodů, tedy o dva body víc než loni, a to jsme v ní přitom obehráli minimálně pět nebo šest mladých hráčů, což jsme si v loňské sezoně nemohli dovolit,“ hřeje čtyřiapadesátiletého trenéra.

Mrzutosti tak řešil až před vyřazovacími boji. Opora defenzivy Rohan se na konci ledna zranil, a nakonec musel na operaci. Ostřílený Graňák využil klauzule ve smlouvě a těsně před vypršením přestupního termínu odešel do hradeckého Mountfieldu. Hned v prvním duelu předkola navíc Karlovarští přišli také o dalšího klíčového beka Plutnara, který putoval na marodku. Potíže přitom sužovaly i další… „Neměli jsme ani jednoho zdravýho obránce, ani jeden nenastupoval do série zdravej. To za patnáct let nepamatuju,“ povzdechl si Pešout.

Zleva Jan Hladonik z Karlových Varů, Juraj Mikúš z Pardubic a brankář Karlových Varů Filip Novotný.

Slavomír Kubeš, ČTK

Problémy postihly i brankářskou jedničku. Filip Novotný v domácích odvetách s Dynamem vytáhl řadu skvělých zákroků a pro tým z lázeňského města byl velkou oporou. Navzdory strastem, které ho postihly týden před začátkem předkola. „Měl v rodině těžkej průběh covidu. Museli jsme ho dát na pět dnů na hotel do izolace a vůbec nesměl trénovat, protože jsme měli strach, aby to nezanesl do mužstva. V obou víkendových zápasech nás neskutečně držel. Ukázal, že je pro nás gólman číslo jedna,“ chrlil chválu na adresu 29letého muže s maskou.

Hokejisté Karlových Varů po porážce s Pardubicemi, zleva Daniel Kowalczyk a Otakar Šik.

Slavomír Kubeš,

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen