Šmicer: Názorově mám blíž k Fouskovi než k Poborskému. Co by udělal v případě zvolení?

Sportovní

Kandidovat jste se rozhodl spontánně, nebo jste jen nyní oficiálně oznámil to, o čem jste měsíce věděl?

Proces rozhodování byl u mě daný od chvíle, kdy jsem se před půl rokem připojil k F-evoluci. Cítil jsem v tomto projektu sílu a snahu změnit věci v českém fotbale. Snahu rozbít roky nastavený systém. Tehdy jsem vůbec nemyslel na funkce. Jak jsme začali objíždět okresy a kraje, zástupci klubů mi říkali: Když změnu vyvoláme a půjdeme aktivně pracovat, vy také? Nebo do toho nepůjdete?

Byl to pro vás impuls o kandidatuře přemýšlet?

Postupně v nás dozrával pocit, že v tom ty lidi nemůžeme nechat. I mediální odezvy byly, že chceme něco změnit, ale nechceme za to nést zodpovědnost. Lidi musejí vnímat, že chceme změnu taky. Po měsíci, dvou jsem začal říkat: Kluci, pokud ucítím, že chcete změnu, a ta se následně rozběhne, pokusím se jí dokončit v nejvyšších patrech. Tedy ve vedení Fotbalové asociace České republiky (FAČR). Potěšilo mě, že lidé slyší na moje jméno. Umí si představit, že bych pro ně byl lídrem. Tohle vám dodává energii. Musím ale říct, že na úrovni okresů to bylo kolikrát složité, fungoval podle léta zaběhnutého systému. Lidé se báli.

Třetí kandidát na předsedu je tu. Chce ve fotbale velké změny, cítí Tvrdíkovu podporu

Co máte na mysli?

Bylo těžké systém nabourat. Setkával jsem se se strachem lidí… Ti, co se v minulosti vzepřeli, nedopadli dobře. Předseda Živanic byl dokonce vyloučený z FAČR. Lidé teď měli obavu, že pokud se nabourat systém nepovede, někdo je potrestá nebo jejich klub nedostane dotace. Museli jsme jim vysvětlovat, že dotace už rozděluje NSA (Národní sportovní agentura), a pokud společně začneme měnit prostředí a chování lidí, tak nebude důvod se bát.

<div class="article-document-link clearfix" data-intext="1"

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen