TENIS ONLINE: US OPEN začíná. Ve hře jsou Veselý, Krejčíková, Vondroušová a další

Sportovní

Další vrchol tenisové sezony je tu, v New Yorku v pondělí odstartovalo grandslamové US Open. Ve své premiéře v hlavní soutěži dvouhry newyorského turnaje zvítězila šampionka z Roland Garros Barbora Krejčíková nad australskou kvalifikantkou Astrou Sharmaovou 6:0 a 6:4. Tereza Martincová trápila Bělorusku Viktorii Azarenkovou jen v úvodní sadě, pak už na kurtu jasně dominovala někdejší světová jednička, která duel ovládla 6:4, 6:0. Jediný český zástupce v mužské dvouhře Jiří Veselý prohrál s Kevinem Andersonem z JAR 6:7, 6:4, 6:3, 6:7 a 6:7. Marie Bouzková nestačila na Naomi Ósakaovou a po prohře 4:6 a 1:6 se s turnajem loučí. Dál jde naopak Markéta Vondroušová, která zvítězila 7:5, 6:0 nad Elenou-Gabrielou Ruseovou.

Susan Mullane, Reuters

Stříbrnou olympijskou medailistku z Tokia Vondroušovou prověřila Elena-Gabriela Ruseová z Rumunska. V první sadě tenistky divákům nabídly vyrovnanou bitvu, když vítězství v ní na svou stranu strhla česká hráčka až v závěru (7:5). Druhé dějství už bylo plně v režii Vondroušové, která Rumunce nadělila kanára.

„Ze začátku to bylo těžký, tlačila mě z bekhendu, drtila mě hrozně, ale rozdíly jsou malinký a zlomí to maličkosti. Snažila jsem se vydržet a povedlo se. Nebyl to úplně nejlepší výkon, ale jsem ráda, že jsem to přešla, první kola jsou vždycky zrádný,“ řekla Vondroušová. O třetí kolo bude hrát proti pětadvacáté nasazené Darje Kasatkinové z Ruska.

Program a další důležité informace o US Open 2021

Krejčíková vlétla do turnaje

Osmá nasazená Krejčíková v souboji se Sharmaovou nedovolila žádné překvapení. Úvodní set naprosto ovládla, aktuální světová devítka v něm dovolila australské

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen